Vážený šľachtic, šľachtičná.

Osobne Ťa týmto pozývam na svoj kráľovský dvor v usadlosti Dobrá Voda. Očakávam Ťa už túto Sobotu. Uvedomujem si, že pozvanie v takomto krátkom čase vopred možno prekvapí a budeš musieť meniť svoje plány, situácia je však vážna a potrebujem Tvoju pomoc (navyše, pozvanie od Tvojho kráľa nie je niečo, čo pripúšťa odmietnutie).

Prejdem rovno k veci, situácia v kráľovstve je vážna, z juhu na nás tiahnu šíky Turkov s úmyslom vojny. Zo severu si na nás brúsi zuby Prusko, len to dáva menej najavo a zatiaľ skúša mierovú cestu. Aktuálny stav našej armády a spojencov Ti tu nebudem popisovať, nikdy nemôžeme byť dosť opatrný s tým, kam sa môže zatúlať dôverný list.

Okrem toho ma v poslednom čase začína zrádzať zdravie, rozhodol som sa teda povolať najvernejších, najchrabrejších, najchytrejších na kráľovský dvor, a spolu prevedieme túto zem cez búrkové mračná, ktoré sa okolo nej sťahujú. Ešte stále sme predsa najstaršia a najpevnejšia ríša na európskom svetadieli. Keď sa spojíme, zmetieme našich nepriateľov ako prívalová vlna, ktorú nieto zastaviť.

Toto pozvanie nemožno brať na ľahkú váhu, verím, že dodržíš všetky náležitosti protokolu. Na kráľovský dvor totiž nemôže zavítať kdejaký vandrák. Očakáva sa, že si zo sebou vezmeš nejaké spoločenské oblečenie hodné dvorana, aby si sa na prípadnom plese nestratil.

Verím že ma nesklameš.

Kráľ Milan IV Habsburský

Fotky

https://photos.app.goo.gl/VdZch9DbsdPHNMmg1


Zoznam účastníkov