Odovzdávanie riešení nájdeš na stránke kms.sk/odovzdavanie.

Návod na elektronické odovzdávanie

Registrácia

Na to, aby si mohol odovzdávať svoje riešenia elektronicky, musíš sa najprv registrovať. Naša stránka používa spoločné účty v rámci Trojstenu. Preto, ak si sa registroval do iných seminárov (KSP, FKS, UFO, PRASK), nevytváraj si nový účet, ale prihlás sa svojím starým účtom.

Ak už si registrovaný, len sa prihlás do svojho účtu. Na prihlasovanie môžeš okrem mena a hesla využiť aj prihlasovanie pomocou externých služieb ako napr. Google či Facebook. Tlačidlo pre prihlásenie / registráciu nájdeš vpravo hore.

Doplnenie údajov.

Pri vytváraní Trojsten účtu nevypĺňaš všetky údaje, ktoré potrebujeme pre Tvoju účasť v KMS. Keď sa pokúsiš o odovzdanie úlohy alebo si pozrieš výsledky, objaví sa okno, v ktorom Ťa požiadame o vyplnenie ďalších údajov.

Konkrétne v KMS Ťa žiadame navyše o číslo na mobil (príp. iný Tvoj telefonický kontakt). Je to kvôli tomu, aby sme sa s Tebou mohli rýchlo spojiť pri pozývaní na sústredenie.

Odovzdať svoje riešenia môžeš aj bez vyplnenia údajov, ale kým ich nevyplníš, nebudeš sa zobrazovať vo výsledkoch.

Odovzdávanie

Odovzdať svoje riešenia môžeš na stránke Odovzdávanie alebo priamo pri zadaniach jednotlivých úloh. Vyber správny súbor a klikni na tlačidlo Odovzdaj.

Odovzdávať môžeš len súbory vo formáte .pdf (Portable Document Format), pre každú úlohu jeden súbor. Väčšina textových editorov umožňuje export do tohto formátu. Pri písaní riešení môžeš taktiež využiť program TeX, ktorý je určený na sadzbu matematických dokumentov. Odporúčame Ti pritom použiť predpripravené šablóny, ktoré nájdeš tu spolu s odkazmi, kde sa o TeX-u dozvieš viac.

Pokiaľ skenuješ svoje riešenie, dbaj na to, aby bolo dobre čitateľné, aby nebolo príliš tmavé či neostré. Ak potrebuješ previesť obrázok do formátu .pdf, príp. spojiť viacero súborov do jedného .pdf súboru, existuje na to veľké množstvo bezplatných internetových služieb, ktoré nájdeš googlením behom pár sekúnd.

Nezabudni v hlavičke riešenia uviesť svoje meno, triedu, školu a adresu!

Pokiaľ si si našiel v odovzdanom riešení chybu a chceš ju opraviť, odovzdaj rovnakým spôsobom nové riešenie. Opravovať budeme iba najnovší odovzdaný súbor.

Termín odovzdania

Termín odovzdania elektronických riešení je v deň termínu odoslania série o 23:59. Po tomto čase už elektronické odovzdávanie nie je možné. Tento jednotný termín sa týka aj zahraničných riešiteľov.

Nenechaj si odovzdávanie na poslednú chvíľu pre prípad, že by sa objavili nejaké komplikácie.

Opravené riešenia

Body za Tvoje odovzdané úlohy sa budú postupne zjavovať vo výsledkovej listine. Ak máš namiesto bodov otáznik, znamená to, že sme Tvoje riešenie ešte neopravili.

Opravené, obodované a okomentované riešenia nájdeš po prihlásení pod zadaním úlohy na našej stránke.

Všetky úlohy, ktoré si odovzdal/-a, môžeš nájsť na stránke Moje úlohy. Pokiaľ je Tvoje riešenie opravené, je vyznačené zelenou. Po kliknutí na tlačítko Pozrieť komentár sa Ti zobrazí komentár od opravovateľa. Nejaké komentáre Ti opravovateľ mohol napísať aj priamo do pdf-ka s riešením, k nim sa dostaneš po stlačení tlačidla Stiahni.

Pokiaľ si chceš pozrieť svoje originálne riešenie, resp. staršiu verziu, na stránke Moje úlohy klikni na názov úlohy a dostaneš sa na stránku danej úlohy. Naspodku stránky nájdeš históriu súborov, čo si odovzdal/-a. K stránkam úlohy sa vieš dostať aj cez archív úloh.

Môžeš si k tomu pozrieť obrázkový návod.

Zmena údajov

Udržiavaj svoje údaje aktuálne, aby sme Ťa vedeli kontaktovať pri dôležitých veciach, napr. pri pozývaní na sústredenie!

Pokiaľ sa Ti zmenil niektorý z údajov, nezabudni si ho aktualizovať vo svojom účte. Prihlás sa, klikni na tlačidlo prihlasovania vpravo hore (zobrazuje sa na ňom „Prihlásené ako “) a v menu, čo sa Ti objaví, vyber Nastavenia (alebo klikni priamo sem).

V nastaveniach máš možnosť upravovať niekoľko vecí.

Profil

Tu upravuješ údaje, ktoré sú potrebné pre účet na stránkach Trojstenu.

Vlastnosti

V tejto sekcii môžeš doplniť svoje dodatočné údaje, ktoré sú potrebné pre účasť v niektorých súťažiach (napr. mobil pre účasť v KMS).

Súťaže

Túto sekciu pri bežnom používaní nebudeš potrebovať. Zobrazujú sa Ti tu súťaže, ktoré máš záujem riešiť. Po registrácii máš všetky súťaže zaškrtnuté. Zaškrtnutie súťaže slúži na to, aby Ti stránka vyhodila upozornenie, ak nemáš vyplnené všetky potrebné údaje. Ak niekedy v takomto okne vyberieš, že danú súťaž nechceš riešiť, toto je miesto, kde sa to zaznačí a kde si ju môžeš znova zaškrtnúť.

Pozor! Ak si tu vyberieš, že niektoré súťaže nechceš riešiť a neskôr sa pre ne rozhodneš, nevyhodí sa Ti upozornenie, keď nebudeš mať potrebné údaje a nezobrazíš sa vo výsledkoch.

Nastavenie prihlasovania

V tejto sekcii si môžeš zmeniť heslo. Taktiež si tu môžeš pridať alebo odobrať externé služby (napr. Google, Facebook), ktorými sa môžeš prihlasovať do svojho účtu.

Čas poslednej úpravy: 1. máj 2023 10:29