Myslíš si, že počas leta toho veľa z matematiky zabudneš? Omyl! Na Letnej škole matematiky sa toho naopak veľa nového dozvieš!

Baví ťa matematika a chceš o nej vedieť viac? Potom určite neváhaj a prihlás sa na Letnú školu!

Letná škola matematiky je súčasťou Letnej školy Trojstenu, ktorá prebieha 4 júlové týždne 7. 7. až 2. 8. Na matematiku sú zamerané prostredné dva týždne, teda 14. až 26. 7. 2019. Všetky tri letné školy majú spoločné prihlasovanie. O ďalších letných školách si môžeš prečítať na https://www.trojsten.sk/ls/.

Program

Rozpis prednášok
Abstrakty doobedných prednášok
Abstrakty poobedného programu

Materiály z prednášok

Nerovnosti s postupnosťami (Jožo): nerovnosti-postupnosti.pdf
Množiny bodov (Jožo): mnoziny-bodov.pdf
Programovanie (Jožo): programovanie.pdf
Štvročekové siete (Jožo): stvorcekove-siete.pdf
Geometrické zobrazenia (KuboK): geometria_ulohy.pdf
Analytická geometria (Matúš): LŠT Analytická Geometria.docx
Simulácie pravdepodobnosti (Kubo)

Ako bude vyzerať deň na Letnej škole matematiky?

Návrh dňa je zatiaľ orientačný a ešte sa môže zmeniť.

8:30 Zraz a predstavenie prednášok

Každý deň sa stretneme o 8:30 v posluchárni B, kde si povieme organizačné informácie a kde vám prednášajúci predstavia, o čom budú v daný deň prednášať.

9:00 – 12:00 Matematické prednášky

Doobeda budú prednášky na témy z rôznych oblastí matematiky, z ktorej si vyberieš jednu, ktorej sa zúčastníš počas celého doobedia. Budeš mať na výber prednášky rôznych náročností od základných vecí až po čerešničky na torte pre gurmánov, ktorí toho veľa vedia. Získaš veľa nových poznatkov využiteľných v súťažiach, neskoršom štúdiu, ale aj v reálnom živote.

12:00 – 13:00 Obed

Obedy budeme mať v jedálni na internátoch Eat&Meet. Cena jedného hlavného jedla vrátane polievky neprekročí 3€.

13:30 – 16:30 Poobedňajšie prednášky, workshopy a iné aktivity

Po obede sa stretáme vždy 13:30 v posluchárni B, kde bude predstavený poobednajší program, ktorý bude pozostávať z prednášok a wokrshopov, kde sa okrem ďalších vecí z matematiky môžeš naučiť množstvo užitočných zručností, ktoré použiješ nielen pri riešení príkladov ako napríklad písanie v TeXu alebo ako spisovať riešenia úloh.

Po 16:30 Voľný čas

O 16:30 sa končí oficiálny program. Po ňom bude ponúknutých zopár dobrovoľných aktivít na trávenie voľného času s účastníkmi a organizátormi. Tešiť sa môžeš napríklad na opekačku, futbal, frisbee, výlety po okolí a množstvo zábavy akéhokoľvek druhu.

Kedy a kde?

Letná škola matematiky sa uskutoční v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave v dňoch 14. 7. až 26. 7. 2019.

Koľko to bude stáť?

Letná škola matematiky je úplne zadarmo. Je však treba rátať s nákladmi na jedlo a ubytovanie, ktoré však nie sú povinné. O ubytovanie sa obávať nemusíš, bude vybavené približne za cenu 4 € na noc.

Pre koho je Letná škola matematiky určená?

Pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem o matematiku a chuť niečo sa o nej dozvedieť. K dispozícii bude program rôznych stupňov náročnosti, a teda si každý určite nájde to svoje.

Prečo by som mal/a prísť?

Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa v lete niečo zaujímavé a užitočné naučiť a popri tom zažiť veľa zábavy a spoznať ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Dozvieš sa tu veľa nového z matematiky a precvičíš svoje mozgové závity uprostred leta.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok môžeš napísať e-mail na adresu: letna.skola.matematiky@trojsten.sk, odpovieme ti čo najskôr.

Čas poslednej úpravy: 22. jún 2022 13:52