Myslíš si, že počas leta toho veľa z matematiky zabudneš? Omyl! Na Letnej škole matematiky sa toho naopak veľa nového dozvieš!

Baví ťa matematika a chceš o nej vedieť viac? Potom určite neváhaj a prihlás sa na Letnú školu!

Letná škola matematiky je súčasťou Letnej školy Trojstenu, ktorá prebieha 3 júlové týždne 11. 7. až 29. 7. Na matematiku sú zamerané posledné dva týždne, teda 18. až 29. 7. 2022. Všetky tri letné školy majú spoločné prihlasovanie. O ďalších letných školách si môžeš prečítať na https://www.trojsten.sk/ls/.

Program

Program a rozvrh prednášok

Abstrakty prednášok

Discgolfové jamky

Materiály z prednášok

Dôkazy (Jozef Rajník)
Rekurentné postupnosti (Jozef Rajník) stránka s úlohami
Teória grafov (Jozef Rajník)
Teória hier (Jozef Rajník) stránka s úlohami
Matematická indukcia úlohy a riešenia (Juraj Rosinský)
Harmonický štvorpomer (Lukáš Gáborik)
Časté chyby pri funkcionálkach (Lukáš Gáborik)
Invarianty (Michal Staník)
Polynómy (Michal Staník)

Ako bude vyzerať deň na Letnej škole matematiky?

9:00 Zraz a predstavenie prednášok

Každý deň sa stretneme o 9:00 v posluchárni F1-328, kde si povieme organizačné informácie a kde vám prednášajúci predstavia, o čom budú v daný deň prednášať.

9:15 – 12:15 Matematické prednášky

Doobeda budú prednášky na témy z rôznych oblastí matematiky, z ktorej si vyberieš jednu, ktorej sa zúčastníš počas celého doobedia. Budeš mať na výber prednášky rôznych náročností od základných vecí až po čerešničky na torte pre gurmánov, ktorí toho veľa vedia. Získaš veľa nových poznatkov využiteľných v súťažiach, neskoršom štúdiu, ale aj v reálnom živote.

12:15 – 13:30 Obed

Obedy budeme mať v jedálni na internátoch Eat&Meet. Cena jedného hlavného jedla vrátane polievky bude približne 4 €.

13:30 – 16:15 Poobedňajšie prednášky, workshopy a iné aktivity

Po obede sa stretáme vždy 13:30 v posluchárni F1-328, kde bude predstavený poobedňajší program, ktorý bude pozostávať z prednášok a workshopov, kde sa okrem ďalších vecí z matematiky môžeš naučiť množstvo užitočných zručností, ktoré použiješ nielen pri riešení príkladov ako napríklad písanie v TeXu alebo ako spisovať riešenia úloh.

Po 16:15 Voľný čas

O 16:15 sa končí oficiálny program. Po ňom bude ponúknutých zopár dobrovoľných aktivít na trávenie voľného času s účastníkmi a organizátormi. Tešiť sa môžeš napríklad na opekačku, futbal, frisbee, výlety po okolí a množstvo zábavy akéhokoľvek druhu.

Kedy a kde?

Letná škola matematiky sa uskutoční v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave v dňoch 18. 7. až 29. 7. 2022.

Koľko to bude stáť?

Letná škola matematiky je úplne zadarmo. Je však treba rátať s nákladmi na jedlo a ubytovanie, ktoré však nie sú povinné. O ubytovanie sa obávať nemusíš, bude vybavené približne za cenu 6 € na noc.

Pre koho je Letná škola matematiky určená?

Pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem o matematiku a chuť niečo sa o nej dozvedieť. K dispozícii bude program rôznych stupňov náročnosti, a teda si každý určite nájde to svoje.

Prečo by som mal/a prísť?

Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa v lete niečo zaujímavé a užitočné naučiť a popri tom zažiť veľa zábavy a spoznať ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Dozvieš sa tu veľa nového z matematiky a precvičíš svoje mozgové závity uprostred leta.

Čas poslednej úpravy: 1. máj 2023 10:35