Program

Program na najbližšie dva týždne môžeš nájsť tu. Nachádza sa tam prehľad odborného programu na každý deň a rozpis doobedných a poobedných prednášok. Aby si si vedel lepšie vybrať prednášku môžeš si prečítať abstrakty, ktoré nájdete tu. Niektoré prednášky majú prerekvizity, ktoré vieš absolvovať v rámci inej prednášky. Voľnočasový program (teda neodborný program po 16:30) môžeš nájsť tu.

Materiály z prednášok

Úvod do dôkazov (Jožtek)
Teória grafov (úvod) (Jožtek)
Kombinatorika cez programovanie (Jožtek)
Klobúkové úlohy (Viktor)
Harmonický štvorpomer (Lukáš)
Orientované uhly (Lukáš)
Cyklické sústavy rovníc (Lukáš)
$p$-valuácie (Lukáš)

Ako bude vyzerať deň na Letnej škole matematiky?

Tieto informácie sú predbežné a ešte sa môžu zmeniť.

9:00 Zraz a predstavenie prednášok

Každý deň sa stretneme o 9:00 v posluchárni A, kde si povieme organizačné informácie a kde vám prednášajúci predstavia, o čom budú v daný deň prednášať.

9:15 – 12:15 Matematické prednášky

Doobeda budú prednášky na témy z rôznych oblastí matematiky, z ktorej si vyberieš jednu, ktorej sa zúčastníš počas celého doobedia. Budeš mať na výber prednášky rôznych náročností od základných vecí až po čerešničky na torte pre gurmánov. Získaš veľa nových poznatkov využiteľných v súťažiach, neskoršom štúdiu, ale aj v reálnom živote.

12:15 – 13:30 Obed

Obedy budeme mať v jedálni na FIIT STU. Cena jedného hlavného jedla vrátane polievky bude približne 5 €.

13:30 – 16:30 Poobedňajšie prednášky, workshopy a iné aktivity

Po obede sa stretáme vždy 13:30 v posluchárni A, kde bude predstavený poobedňajší program, ktorý bude pozostávať z prednášok a workshopov, kde sa okrem ďalších vecí z matematiky môžeš naučiť množstvo užitočných zručností, ktoré použiješ nielen pri riešení príkladov ako napríklad písanie v TeXu alebo ako spisovať riešenia úloh.

Po 16:30 Voľný čas

O 16:30 sa končí oficiálny program. Po ňom bude ponúknutých zopár dobrovoľných aktivít na trávenie voľného času s účastníkmi a organizátormi. Tešiť sa môžeš napríklad na filmovú noc, futbal, frisbee, výlety po okolí a množstvo zábavy akéhokoľvek druhu.

Kedy a kde?

Letná škola matematiky sa uskutoční v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave v dňoch 17. 7. až 28. 7. 2023.

Koľko to bude stáť?

Letná škola matematiky je úplne zadarmo. Je však treba rátať s nákladmi na jedlo a ubytovanie, ktoré však nie sú povinné. O ubytovanie sa obávať nemusíš, bude vybavené približne za cenu 6 až 8 € na noc.

Pre koho je Letná škola matematiky určená?

Pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem o matematiku a chuť niečo sa o nej dozvedieť. K dispozícii bude program rôznych stupňov náročnosti, a teda si každý určite nájde to svoje.

Prečo by som mal/a prísť?

Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa v lete niečo zaujímavé a užitočné naučiť a popri tom zažiť veľa zábavy a spoznať ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Dozvieš sa tu veľa nového z matematiky a precvičíš svoje mozgové závity uprostred leta.

Čas poslednej úpravy: 25. január 2024 19:42