Všetky vzorové riešenia tretieho kola už sú zverejnené

,

Ahojte,

na stránke si už viete prečítať kompletné vzorové riešenia tretieho kola. Prajeme pokojné sviatky a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach, na ktoré môžete očakávať pozvánky v priebehu najbližších dní.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Milí riešitelia!

Už o týždeň bude Akadémia Trojstenu. V piatok, 15.12. od 11:00 do 14:40 si môžete prísť vypočuť prednášky od odborníkov z oblastí Matematiky, Fyziky a Informatiky. Akadémia bude na Matfyze v Mlynskej Doline, pre účasť stačí vyplniť formulár pre jednotlivcov. Budeme radi ak akciu spropagujete aj u vás na škole, učitelia môžu prihlásiť skupiny v tomto formulári. Informácie sú dostupné na stránke akademia.trojsten.sk, v prípade otázok kľudne píšte.

Po Akadémii bude tradične nasledovať Klub Trojstenu. Začneme spoločným obedom 15:00-16:00, pôjdeme sa zložiť do telocvične, O 19:00 bude hra na matfyze, a po nej prespávanie v telocvični a voľný program (prineste si spacáky a karimatky). V sobotu budú okolo 9:30 prednášky, po ktorých sa pomaly poberieme domov (napríklad Ex 609 o 13:27) Pre účasť je nutné sa prihlásiť tu.

Tešíme sa na vás v piatok!

Vzorové riešenia tretieho kola

,

UPDATE: Pribudli riešenia úloh 6 a 7.

Ahojte,

na stránke už začínajú pribúdať vzorové riešenia tretieho kola, aktuálne ide o úlohy 2, 4, 6, 7, 8 a 9. Popri ich čítaní si viete predvianočný čas spríjemniť riešením Adventného Náboja a jeho dvoch nových kamarátov, o ktorých si tiež môžete prečítať na tejto stránke nižšie. Prajeme vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach.

Adventný trojboj Trojstenu a Riešok

,

Milí riešitelia,

vianoce sa nám už pomaly blížia, a aby ste mohli advent prežiť aj so seminármi, vedúci KMS, SuŠi a Riešok si pre vás prichystali darček. Ide o Adventný trojboj Trojstenu a Riešok.

Adventný trojboj sa skladá z troch nezávislých súťaží, do ktorých sa môžete zapojiť a každý adventný deň vyriešiť jednu úlohu:

Všetky súťaže sú otvorené základoškolákom, stredoškolákom aj starším.

Úlohy sú maličké a príjemné ako sladkosti v adventnom kalendári - či nadšenci šifier, milovníci príkladov alebo fanúšikovia logbojov by ich mali zvládnuť vyriešiť všetky. Deň po zverejnení sa objavia aj nápovedy, takže báť sa nemusia ani začiatočníci. Vyskúšajte si rôzne druhy hlavolamov, zapojte sa do všetkých troch súťaží a najúspešnejšieho (základo/stredo-školského) účastníka odmeníme aj špeciálnou cenou!

Vzorové riešenia druhého kola

,

Ahojte,

máme dobojované. Kým nedočkavo čakáte na opravenie vašich riešení, môžete si prečítať už všetky vzorové riešenia druhého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Klub po Fyzikálnom Náboji - Už budúci piatok!

,

Ahojte,

po skončení Náboja (3. novembra) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou alebo si spolu zahráme frisbee.

Prihlasovanie tu!
Pozor! Bez vyplnenia prilášky na nemôžeš zúčastniť.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

Blížime sa k záveru

,

Ahojte,

len nedávno sa nám skončilo druhé kolo. Na stránke už môžete nájsť niektoré jeho vzorové riešenia, konkrétne ide o úlohy 3, 6, 7 a 9. No a aby ste sa nenudili, zverejnili sme pre vás aj zadania tretieho kola, na ktorého riešenie máte čas do 20. novembra 2023. Využite tak poslednú možnosť zabojovať a získať miesto na sústredeniach, ktoré sa uskutočnia v termínoch 19. až 26. januára 2024 pre kategóriu Beta a 27. januára až 3. februára 2024 pre kategóriu Alfa. Prajeme vám úspešný záver súťaže a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach.

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte,

na stránke už máme zverejnené všetky vzorové riešenia prvého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Prvé vzoráky prvého kola a zadania druhého sú na svete

,

Ahojte,

predvčerom sa skončilo prvé kolo. Na stránke si už môžete pozrieť vzorové riešenia jeho úloh 2, 3, 4, 6, 8 a 10.

Aby ste sa medzičasom nenudili, pribudli aj zadania druhého kola, na ktorých riešenie máte čas do pondelka 23. októbra 2023. Prajeme úspešné riešenie.

Nový ročník začína!

,

Ahojte,

ani ste sa nenazdali a už začína 45. ročník KMS. Pred riešením si nezabudnite prečítať pravidlá. Zadania úloh si môžete pozrieť v PDF letáku alebo na stránke. Okrem toho máme aj s prvým kolom súvisiacu anketu. Na vyriešenie prvého kola a vyplnenie ankety máte čas do pondelka 25. septembra 2023. Upozorňujeme, že termín je skôr, ako býval po minulé roky, preto si ho zaznačte do kalendára a nezabudnite naň. Prajeme vám úspešný začiatok do nového školského roka a veľa zdaru s úlohami KMS.

vedúci