Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

Online prednášky

,

Ako jednu z náhrad zrušených sústredení pripravujeme niekoľko online prednášok. Budú prebiehať spravidla cez víkendy o 16:00 (čas sa však môže prispôsobiť okolnostiam) cez videohovory, na ktoré sa môžete pripojiť, sledovať prednášku a pýtať sa otázky. Prednášky budú zväčša nahrávané, aby ste sa k nim vedeli dostať aj neskôr alebo v prípade, že v daný čas nebudete môcť.

Všetky informácie k prednáškam, ako aj niekoľko najbližších plánovaných prednášok nájdete na stránke https://kms.sk/online_prednasky/. Už teraz tam nájdete niekoľko záznamov z uplynulých online prednášok, prevažne z Online letnej školy Trojstenu. Informácie o nových prednáškach nájdete aj na našom Facebooku, Trojstenovom discorde alebo v Kockatom kalendári.

Tieto prednášky sú skvelá príležitosť, ako sa dozvedieť niečo zaujímavé z matematiky alebo sa zdokonaliť v riešení úloh, ktoré možno stretnúť v KMS, matematickej olympiáde alebo iných súťažiach. Tiež je to skvelá príležitosť, ako môžete okúsiť, ako vyzerajú prednášky na našich sústredeniach. Dokonca z pohodlia vášho domova. A to sa oplatí!

Zimné sústredenia KMS a FKS zrušené

,

Milí riešitelia,

vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli zimné sústredenie KMS a FKS neorganizovať.

Rovnako ako aj vás, toto rozhodnutie nás ľudsky mrzí. Vieme však, že momentálne by bolo nezodpovedné tieto akcie organizovať.

Východiskom zo súčasnej situácie je práve dodržiavanie pandemických opatrení. Čím skôr sa nám podarí pandémiu zvládnuť, tým skôr sa vrátime do normálneho života a s ním súvisiacimi aj prezenčnými sústredeniami. Rozhodli sme sa preto ísť racionálnou cestou i príkladom s vierou, že naším rozhodnutím prispejeme k zlepšeniu epidemiologickej situácie.

V jarné a letné sústredenia veriaci, vaši vedúci

Online semináre

,

Ako jednu z odmien pre našich riešiteľov kategórie alfa sme si pripravili online semináre. Semináre bývajú tradičnou súčasťou našich sústredení. Ide o sériu niekoľkých nadväzujúcich prednášok na jednu tému v menšej skupinke ľudí. Ponúkame 7 seminárov, ktoré sa uskutočnia prostredníctvom videohovorov. Je to skvelá príležitosť zájsť do hĺbky v nejakej téme, naučiť sa zaujímavé veci a stretnúť sa s ďalšími riešiteľmi a niektorým vedúcim. Viac si o nich možno prečítať na https://kms.sk/online_seminare/.

Keďže kapacita seminárov je obmedzená, pri pozývaní sme prihliadame na umiestnenie vo výsledkovej listine. Pozvánku zatiaľ dostal každý riešiteľ kategórie alfa, čo získal aspoň 45 bodov. Plánujeme pozývať ešte ďalších riešiteľov podľa toho, ako sa budú plniť miesta.

Momentálne nevieme povedať, či sa budeme môcť stretnúť začiatkom februára naživo na sústredení. Tiež predpokladáme, že viacerí z našich riešiteľov by sa prezenčného sústredenia kvôli ochrane zdravia seba a iných nezúčastnili. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre nich nejakú odmenu už teraz.

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, zverejnili sme riešenia úloh.

Odovzdávanie riešení

,

Ahojte,

prosíme, aby ste odovzdávali ku každej úlohe len jeden súbor vo formáte pdf. V poslednom čase sa to totiž viacerým z vás nepodarilo. Môžete si všimnúť, že táto konvencia je daná aj v pravidlách KMS v časti elektronické odovzdávanie. Je to myslené tak, že posledný odovzdaný súbor sa berie ako finálny a predchádzajúce sa akoby zahodia. Len ak si opravovateľ všimne, že niečo chýba, vie si dohľadať predchádzajúce súbory. Uľahčíte tým KMS-kový život nám aj sebe :)

Veľa zdaru do finišu aktuálnej série a nezabudnite na Adventný kalendár.

Adventný kalendár

,

Milí riešitelia,

tento rok sme si pre vás pripravili špecialitku, Adventný kalendár úloh. Každý deň adventu zverejníme jednu úlohu.

Ak vás to zaujalo pokračujte na https://kms.sk/adventny_kalendar/

Údržba infraštruktúry

,

Ahojte!

Tento víkend (od 10:00 zajtra) bude prebiehať údržba Trojsten infraštruktúry. Toto bude viesť k nepredvídateľným výpadkom služieb (okrem iného aj týchto webov) počas soboty a možno aj nedele.

Plánovaná údržba

,

Ahojte,

od dnes večer do zajtra približne 13:00 bude prebiehať záloha serverov, čo možno spôsobí, že budú niektoré veci fungovať trochu pomalšie.

Následne cez víkend bude prebiehať upgrade serverov, teda mnohé veci nebudú fungovať vôbec.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte,

máme tu už prvú várku vzorákov, zatiaľ si môžete pozrieť riešenia úloh 5, 6, 7, 8, 9.

A už aj vzoráky 1, 2, 10.

Vzoráky 2. série sú kompletné.