Letné školy Trojstenu

,

Cez leto pre vás opäť pripravujeme 4 týždne letných škôl. Je to jedinečná príležitosť, ako sa môžete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike a spoznať ľudí, ktorí majú o tieto oblasti záujem. Z každej oblasti vás čakajú dva týždne programu:

  • programovanie: 7. 7. až 19. 7.,
  • matematika: 14. 7. až 26. 7.,
  • fyzika: 21. 7. až 2. 8.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.trojsten.sk/ls/. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára na https://goo.gl/forms/0SnoaRkSsJvvizwr2

LTT 2019 sa blíži

,

Ako dôkaz prikladáme fotku vedúcich pri jeho príprave. Keďže si však zatiaľ želali zostať v utajení (aby ich nezavalila nekonečná korešpondencia od fanúšikov), pokúsili sme sa skryť ich identitu. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.


Fotka z prípravy

Spoznali ste niekoho? Viete, na ktorom svetadieli sa nachádzajú? Je nenulová šanca, že sa LTT chcete zúčastniť? Vyplňte anketu: https://goo.gl/forms/G6iEHF8TRCCyUIPL2

Vzoráky a videovzoráky 1. kola

,

Ahojte, na našej stránke pribudli vzoráky 1. kola. Taktiež si na našom You Tube kanáli môžete pozrieť k niekoľkým úlohám aj viedeovzorák.

Zadania 2. kola

,

Na stránke sme zverejnili zadania 2. kola.

Nájdete v nich, ako si vedúci poradia s technikou kadejakého druhu od tých z doby dominovej po tie najmodernejšie. Medzi nimi vás čaká aj napínavý súboj dvoch vedúcich.

Termíny letných sústredení

,

Na známosť sa dáva, že termíny letných sústredení KMS 2019 sú známe. Sústredká sú v poradí beta, alfa, tj. beta 9.6. - 16.6. 2019 a alfa 16.6. - 23.6. 2019. Veľa zdaru pri riešení, nech Vás tam vidíme :)

Náboj 2019 - registrácia spustená

,

Aj matika vie byť napínavá!

Medzinárodná tímová matematická súťaž Náboj je tu zas a kapacita sa rýchlo napĺňa. Prihlás seba a svoj tím kým to ešte ide!

https://math.naboj.org/register.php

https://www.facebook.com/events/289308708408880/

Nové zadania & zmeny pravidiel

,

Do nového semestra pre vás vaši vedúci ako zvyčajne nachystali nové zadania, tak šup šup, čakajú len na vás https://kms.sk/ulohy/ :)

Úlohy však nie sú jediná novinka, sú ňou aj viaceré zmeny pravidiel. Asi najväčšou z nich je pravidlo "riešenia za 5 bodov". V skratke - koeficient vám nedovoľuje súťažne riešiť niektoré úlohy. Po novom môžete riešiť aj úlohu s najvyšším poradovým číslom ktorú vám koeficient riešiť nedovoľuje, viete však za ňu získať najviac 5 bodov. Presné fungovanie tohto pravidla (a ďalších zmien) si pozorne prečítajte na https://kms.sk/pravidla/

Ďalšie zmeny sú: - bodovanie úloh 9 a 10. Po novom za ne môžete získať až desať bodov oproti pôvodným deviatim. - počítanie koeficientu. Po novom sa koeficient počíta ako k = r + u + c, kde r je váš ročník, u počet úspešných semestrov kms a c počet úspešných účastí na CKMO - zmena koeficientov úloh 4 a 5. Po novom je maximálny koeficient umožňujúci riešenie úlohy číslo 4 päť a úlohy číslo 5 osem.

Tak, hor sa do nového semestra :)

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili vzoráky 3. kola.

Návody a videovzoráky 3. kola

,

Ahojte,
po tomto kole vám prinášeme pozdrav od Vodku z Nemecka -- spolu s jedným Jožovým videovzorákom si môžete vychutnať videovzoráky ku každej úlohe.

Okrem toho sme na stránke zverejnili návody k 3. kolu. Môžete tam nájsť inšpiráciu, ako doriešiť úlohy, ktoré ste nevedeli.

Vzoráky a videonávody 2. kola

,

Ahojte,
zverejnili sme vzoráky 2. kola.
Počas Jožovho erazmu majú vedúci dosť práce a ešte nenatočili žiadne videovzoráky, ale za to si môžete pozrieť dva videovzoráky od Joža priamo z Belgicka.