Skoré vzoráky druhého kola

,

Ahojte, na stránke si už môžete prečítať vzoráky úloh 1, 5, 6, 7, 8 a 9. Príjemné čítanie.

Tretie kolo je na svete

,

Ahojte,

nezabudnite, že už zajtra je kvôli prázdninám nezvyčajne v stredu termín druhého kola KMS. Aby ste sa však po jeho vyriešení nenudili, zverejnili sme aj zadania toho tretieho, ktoré má termín 5. decembra. Prajeme veľa šťastia.

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte, na stránke už máme zverejnené vzorové riešenia všetkých úloh prvého kola. Nezabudnite však popri ich čítaní riešiť aj to druhé, ktorého termín je v stredu 2. novembra.

Bude Nááboj!

,

Štvrtého novembra sa uskutoční Fyzikálny náboj, po troch rokoch konečne naživo. Prihlásiť sa dá na stránke https://physics.naboj.org/, kde sú aj všetky potrebné informácie. Ak si náhodou ešte o Náboji nepočul, je to tímová súťaž v počítaní fyzikálnych úloh.

Po Náboji bude na Matfyze Klub Trojstenu - podvečer zaujímavé prednášky od vedúcich, prespávanie v telocvični v Žltej budove (stále na Matfyze) a v sobotu doobeda mestská hra. Zúčastniť sa môžeš i vtedy, ak nebudeš na Náboji. Všetky informácie nájdeš na stránke https://klub.trojsten.sk/.

Skoré vzoráky po prvom kole

,

UPDATE (19. 10.): Pribudlo vzorové riešenie úlohy 5.

Ahojte, máme po prvom kole, a tak sa už na stránke začínajú objavovať vzorové riešenia niektorých úloh. Aktuálne sú to úlohy 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 a čoskoro budú pribúdať ďalšie. Príjemné čítanie.

Nový ročník začína

,

UPDATE: Koeficient by sa už mal počítať správne.

Ahojte všetci, prázdniny už sú za nami, a tak sa začína 44. ročník KMS. Oproti minulému ročníku nastala zmena v počítaní koeficientu $\kappa$, o ktorej sa môžete viac dočítať v pravidlách.

Nuž a teraz sa už môžete vrhnúť na zadania. V prvom kole sa dozviete o našom výlete do Bulharska a v tom druhom sa zas ponoríte do hŕby inzerátov. Termín 1. kola je 3. október a termín 2. kola je 2. november 2022.

Prajeme veľa šťastia pri riešení.

KMS víkend

,

Ahojte, po troch rokoch tu opäť máme KMS víkend -- trojdňovú ochutnávku toho, čo si môžete zažiť na našich sústredeniach. Tento rok prebehne KMS víkend v termíne 23. -- 25. september 2022, takže si naň vyhraďte čas v kalendári a prihláste sa do 9. septembra. Tešíme sa na vás.

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, na stránku pribudli vzorové riešenia skoro všetkých úloh tretieho kola. Prajeme príjemné čítanie a tešíme sa na vás na sústredeniach, ktoré prebehnú 11. - 18. júna (beta) a 18. - 25. júna (alfa).

Prvé vzoráky tretieho kola

,

Máme úspešne dobojované, a tak sa už začali zjavovať vzorové riešenia na našej stránke -- konkrétne ide o riešenia úloh 5 a 8. Dúfame, že sa vám budú páčiť.

Vzorové riešenia druhého letného kola

,

UPDATE: Už sú na stránke všetky vzorové riešenia.

Ahojte, už je to skoro týždeň, čo sa skončilo druhé letné kolo, a tak na vás čakajú jeho vzoráky - 1, 2, 5, 6 aj s videovzorákom, 7, 8, 9 a 10. Zvyšné dva pribudnú čoskoro. Prajeme príjemné čítanie (resp. pozeranie) a veľa síl do posledného, tretieho kola.