Začína nový ročník seminára iKS

,

Ahojte,

ak počas tohto voľna stále máte chuť riešiť, úlohy v KMSku vám nestačia a radi by ste nejaké ďalšie, chceli by sme vám dať do pozornosti, že sa začína nový ročník korešpondenčného seminára iKS.

Je to medzinárodný (československý) seminár určený predovšetkým pokročilým riešiteľom s ambíciami uspieť na celoštátnych či medzinárodných súťažiach. Už jedna vyriešená úloha v každej sérii znamená vysokú šancu na dobré umiestnenie a účasť na sústredení.

Zadanie 1. série nájdete na stránkach: http://iksko.org/.

Prajeme vám veľa šťastia pri riešení KMS aj iKS

Zadania 3. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili zadania 3. kola.

Online škola programovania

,

Zatvorili ti školu a nevieš čo s voľným časom? Vždy si sa chcel/a naučiť programovať? Či nebodaj už programovať vieš a chcel/a by si sa ešte viac zlepšiť? Tak sa zapoj do Online školy programovania!

Začnúc pondelkom 16.3. ráno budeme organizovať videoprednášky, riešiť a konzultovať s vami zaujímavé úlohy či tvoriť jednoduché počítačové hry. Je pri tom jedno ako skúsený programátor či programátorka si, pre každého sa niečo zaujímavé nájde.

Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke ksp.sk/osp20. Príď sa zapojiť :)

Riešenia 2. série neposielajte poštou!

,

Ahojte,

chceli by sme Vás poprosiť, aby ste riešenia druhej série neposielali poštou papierovo, ale nahrali ich na stránku (najlepšie scan v pdfku, ak nemáte inú možnosť tak prežijeme aj fotku, v oboch prípadoch to však musí byť jeden pdf súbor), pretože nevieme, kedy sa nám ich podarí vyzdvihnúť z pošty, kvôli mimoriadnej situácii a karanténnym opatreniam. Ospravedlňujeme sa za komplikácie a ďakujeme za pochopenie. Veľa zdaru a zdravia 🙂

Nebojte sa, je to len dočasné riešenie, budeme radi, ak sa po skončení tejto nepríjemnej situácie opäť vrátite k posielaniu papierových riešení. Už sa na ne tešíme ;)

Neskoršie doručenie papierových riešení

,

Ahojte.

Kvôli istému vírusu sme zatiaľ opravené papierové riešenia a ani riešenia z úloh 3, 6, 7, čo ste odovzdali elektronicky neposielali, pretože sme ich nemohli zaobálkovať. Niektoré z nich sa zoscanovali na stránku, tak možno aspoň tam nájdete svoje komentáre. Sľubujeme, že Vám opravené riešenia zašleme najskôr ako to bude v našich silách. Za túto nepríjemnosť sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie...

Nech sa Vám darí s ďalším kolom, veľa zdravia a čo najpríjemnejšiu karanténu.

Videovzoráky 1. kola letnej česti

,

Ahojte,

Marek si pre Vás pripravil videovzoráky celej prvej série, aby ste sa počas chrípkových prázdnin nenudili. Užívajte.

Ankety na KMS stránke

,

Ahojte.

S radosťou vám oznamujeme, že na KMS stránke pribudli nové ankety. Dúfame, že sa vám budú páčiť. Môžete nám to povedať hneď v prvej ankete, ktorú nájdete na stránke https://kms.sk/ankety/.

OZNAM: Súťaž Náboj sa tento piatok nekoná!

,

Z dôvodu preventívnych krokov Univerzity Komenského v súvislosti s šírením epidémie COVID-19 koronavírusu sme nútení odložiť konanie súťaže Náboj. Súťaž sa tento piatok 13.3. konať nebude. V tejto chvíli hľadáme možný náhradný termín, ktorý bude prinajmenšom o dva týždne neskôr (záleží predovšetkým od vývoja epidémie). Toto sa tiež týka sprievodnej akcie Klub Trojstenu.

Vzoráky 1. kola letnej časti

,

Ahojte, pripravili sme pre Vás vzoráky 1. kola, tak si môžete prečítať rôzne zaujímavé riešenia úloh.

Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).