Upresnenie zadania 7. úlohy

,

V úlohe 7 Kradnutie Mincí Strieborných sme upresnili zadanie: Vrece so striebornými mincami obsahuje len strieborné mince, čo priamo nevyplývalo z pôvodného zadania.

Pripomíname vám, že v prípade akýchkoľvek otázok k zadaniam sa môžete spýtať mailom na kms@kms.sk.

Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.

Zadania 1.kola

,

Ahojte! Blíži sa nový školský rok a s ním je tu aj ďalší - už 41.ročník KMS. Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania 1.kola. Zistíte v nich, kto mal oslavu a čo všetko sa na nej stalo.

Taktiež si môžete stiahnuť pdf leták so zadaniami, pravidlami a prihláškou.

Prajeme vám veľa zdaru pri riešení a veríme, že sa vám úlohy budú páčiť.

Záväzné prihlasovanie na LTT je spustené

,

Záväzné prihlasovanie na Letný tábor Trojstenu je spustené. Sú dve možnosti, ako sa na LTT prihlásiť:

  • netradičnou (odporúčanou) cestou. Účastníci, ktorí sa touto cestou úspešne prihlásia budú na tábore odmenení (dostanú malú drobnosť). Nepovieme vám však, ako toto prihlasovanie funguje, skúste na to prísť sami. Počet prihlásených účastníkov môžete vidieť tu https://krtkotravel.trojsten.sk/ucastnik/counter/.

  • klasickou cestou, tak, že napíšete email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- chcem sa prihlásiť na LTT klasickou cestou". Pokiaľ pošlete tento email, už sa nebudete môcť prihlásiť netradičnou cestou a získať odmenu.

Je veľmi malá šanca, že sa vám neujde miesto na LTT, lebo miesta je dosť, ale pokiaľ sa veľmi bojíte, môžete napísať email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- naozaj chcem ísť na LTT, chcem skúsiť odporúčanú cestu prihlásenia, prosím podržte mi miesto, kým sa mi podarí prihlásiť".

Prihlasovanie na letné školy len do 8. 6.

,

Pokiaľ sa chcete v lete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike, prihláste sa na Letnú školu Trojstenu. Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity, avšak s ubytovaním len do 8. 6.
Na časť programovanie už ostávajú len 2 voľné miesta na týždeň 8. – 12. 7. a 10 voľných miest na týždeň 15. – 19. 7., preto sa poponáhľajte.

Prihlasovanie a viac informácií, nájdete na https://www.trojsten.sk/ls/

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, na stránke sú už zverejnené vzoráky 3. kola.

K nim sme aj zverejnili 42 minút videovzorákov, ide však len o jeden (ale za to poriadny :))

Špeciálna bonusová úloha KMS!

,

Zadania nájdete na adrese http://zadania.kms.sk/~adam/KMS_zadania.pdf

Vzoráky 2. kola

,

Na stránke sme zverejnili vzoráky 2. kola.`

Zadania 3. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili zadania 3. kola.

Letné školy Trojstenu

,

Cez leto pre vás opäť pripravujeme 4 týždne letných škôl. Je to jedinečná príležitosť, ako sa môžete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike a spoznať ľudí, ktorí majú o tieto oblasti záujem. Z každej oblasti vás čakajú dva týždne programu:

  • programovanie: 7. 7. až 19. 7.,
  • matematika: 14. 7. až 26. 7.,
  • fyzika: 21. 7. až 2. 8.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.trojsten.sk/ls/. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára na https://goo.gl/forms/0SnoaRkSsJvvizwr2