TRiKS

,

Blíži sa celoštátko Matematickej olympiády a výborným tréningom je súťaž Tréning Rýchlosti iKS. Je to jednoduché, 5 úloh, 2 hodiny. Viac sa dozvieš na TRiKS.

Zadania 2. kola

,

Ahojte, zverejnili sme zadania 2. série KMSka, takže aj naďalej je čo riešiť.

Hlasuj a vyber ďalší podcast

,

Dúfame, že sa ti náš prvý KMS podcast s Veronikou páčil. Ak si ho ešte nepočul/-a, nájdeš ho tu.

O téme a hosťovi ďalšieho podcastu môžeš rozhodnúť aj ty. Stačí zahlasovať za svoju obľúbenú tému a obľúbeného vedúceho v ankete.

Disclaimer: výherná téma a človek nemusia byť spolu v jednom podcaste, hlasovania sú nezávislé.

Online šifrovačka KMS

,

Isto ti už chýba sústredenie, preto ti prinášame možnosť, ako si niečo z toho vynahradiť. Tou je Online šifrovačka KMS, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. 2. 2021 od 14:00 do 21:00.

Môžeš sa prihlásiť sám/sama alebo vo dvojici do kategórie KMS a nájdeme ti tím, v ktorom budú aj skúsení ľudia. Nemusíš sa báť, že by si mal/-a problémy. Navyše, je to skvelá príležitosť ako teraz počas pandémie spoznať nových ľudí. Taktiež ti dávame aj možnosť prihlásiť sa so 4-členným tímom podľa Tvojej voľby do kategórie open.

Šifrovačka je určená pre (potenciálnych) riešiteľov KMS, no zúčastniť sa jej môže ktokoľvek. Vie však prísť vhod mať v tíme človeka, ktorý o KMS niečo vie.

Viac informácií nájdeš na: https://kms.sk/sifrovacka
Registrovať sa môžeš do 17. 2. na https://forms.gle/jR6bhUxqJBDM4w7c6

Kúsok ma spoznaj podcast

,

Chceš si pospomínať a spoznať pohľad vedúcich na KMS chvíle? Chceš sa dozvedieť viac o KMSku? Tak tento podcast je práve pre teba.

Zadania 1. kola

,

Ahojte,

o chvíľu nám začína letný semester/polrok a spolu s ním aj letná časť KMS, hľa tu sú zadania 1. série. Tak už sa môžeme tešiť na to leto.

Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

Online prednášky

,

Ako jednu z náhrad zrušených sústredení pripravujeme niekoľko online prednášok. Budú prebiehať spravidla cez víkendy o 16:00 (čas sa však môže prispôsobiť okolnostiam) cez videohovory, na ktoré sa môžete pripojiť, sledovať prednášku a pýtať sa otázky. Prednášky budú zväčša nahrávané, aby ste sa k nim vedeli dostať aj neskôr alebo v prípade, že v daný čas nebudete môcť.

Všetky informácie k prednáškam, ako aj niekoľko najbližších plánovaných prednášok nájdete na stránke https://kms.sk/online_prednasky/. Už teraz tam nájdete niekoľko záznamov z uplynulých online prednášok, prevažne z Online letnej školy Trojstenu. Informácie o nových prednáškach nájdete aj na našom Facebooku, Trojstenovom discorde alebo v Kockatom kalendári.

Tieto prednášky sú skvelá príležitosť, ako sa dozvedieť niečo zaujímavé z matematiky alebo sa zdokonaliť v riešení úloh, ktoré možno stretnúť v KMS, matematickej olympiáde alebo iných súťažiach. Tiež je to skvelá príležitosť, ako môžete okúsiť, ako vyzerajú prednášky na našich sústredeniach. Dokonca z pohodlia vášho domova. A to sa oplatí!

Zimné sústredenia KMS a FKS zrušené

,

Milí riešitelia,

vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli zimné sústredenie KMS a FKS neorganizovať.

Rovnako ako aj vás, toto rozhodnutie nás ľudsky mrzí. Vieme však, že momentálne by bolo nezodpovedné tieto akcie organizovať.

Východiskom zo súčasnej situácie je práve dodržiavanie pandemických opatrení. Čím skôr sa nám podarí pandémiu zvládnuť, tým skôr sa vrátime do normálneho života a s ním súvisiacimi aj prezenčnými sústredeniami. Rozhodli sme sa preto ísť racionálnou cestou i príkladom s vierou, že naším rozhodnutím prispejeme k zlepšeniu epidemiologickej situácie.

V jarné a letné sústredenia veriaci, vaši vedúci

Online semináre

,

Ako jednu z odmien pre našich riešiteľov kategórie alfa sme si pripravili online semináre. Semináre bývajú tradičnou súčasťou našich sústredení. Ide o sériu niekoľkých nadväzujúcich prednášok na jednu tému v menšej skupinke ľudí. Ponúkame 7 seminárov, ktoré sa uskutočnia prostredníctvom videohovorov. Je to skvelá príležitosť zájsť do hĺbky v nejakej téme, naučiť sa zaujímavé veci a stretnúť sa s ďalšími riešiteľmi a niektorým vedúcim. Viac si o nich možno prečítať na https://kms.sk/online_seminare/.

Keďže kapacita seminárov je obmedzená, pri pozývaní sme prihliadame na umiestnenie vo výsledkovej listine. Pozvánku zatiaľ dostal každý riešiteľ kategórie alfa, čo získal aspoň 45 bodov. Plánujeme pozývať ešte ďalších riešiteľov podľa toho, ako sa budú plniť miesta.

Momentálne nevieme povedať, či sa budeme môcť stretnúť začiatkom februára naživo na sústredení. Tiež predpokladáme, že viacerí z našich riešiteľov by sa prezenčného sústredenia kvôli ochrane zdravia seba a iných nezúčastnili. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre nich nejakú odmenu už teraz.