Začiatok letnej časti

,

Ahojte,

po krátkej pauze tu opäť ponúkame možnosť riešiť zaujímavé rôznorodé matematické úlohy v podobe 1. letnej série, ktorá práve začala.

Zimné sústredenie kategórie alfa

,

Ahojte,

sústredenie kategórie alfa sme sa rozhodli pripraviť v termíne od 11.3. do 17.3. 2022, veľmi sa naň tešíme a dúfame, že vy tiež 😉. Konkrétnejšie informácie budeme posielať úspešným riešiteľom v najbližších týždňoch. Napriek tomu, že na sústredení poctivo pracujeme, tak stále pretrváva riziko, že vývin epidemiologickej situácie nám jeho organizáciu ešte skomplikuje. V takom prípade vám určite dáme vedieť. Tiež si uvedomujeme, že plánované sústredenie je o deň kratšie ako pôvodné, no to nezmení nič na tom, že bude super ako vždy. Navyše v piatok ešte stihnete Náboj 😉.

S pozdravom, vaši vedúci 😊

Informácie o sústredeniach

,

Milí riešitelia,

vzhľadom na aktuálnu situáciu a opatrenia sa sústredenie kategórie alfa nebude konať v plánovanom termíne 22. 1. - 29. 1. 2022. Sústredenie alebo podobnú akciu sa pokúsime presunúť niekedy na jar, podľa toho, ako nám to epidemiologická situácia a naše možnosti dovolia.

Sústredenie kategórie beta pripravujeme podľa plánov na 5. 2. - 12. 2. 2022.

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte,

zverejnili sme už všetky vzoráky posledného zimného kola. Šťastné a veselé Vianoce :)

Prišiel MiLukáš

,

V noci prišiel MiLukáš a naplnil 50 párov vyčistených čižiem na KMS parapete. Zabudli alebo nestihli ste si vyčistiť čižmy? Nevadí, aj na vás MiLukáš myslel. Keďže ste uplynulý rok poslúchali a MiLukáš vie, ako veľmi vám kvôli korone chýbali matické súťaže, prichystal si pre vás Adventný Náboj. Viac o ňom už ale tu.

Prichádzame do finále

,

Ahojte, nezabudnite, že už zajtra je termín tretieho kola KMS, a teda posledná šanca ovplyvniť výsledky zimnej časti. Dajte preto do toho všetko a nenechajte si riešenie, spisovanie a odovzdávanie na poslednú chvíľu.

Okrem toho by sme vám radi pripomenuli, aby ste nezabudli poukladať svoje vyčistené čižmy na KMS parapet. Ak ste poslúchali, možno si v nich zajtra niečo nájdete.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte,

zverejnili sme vzorové riešenia 2. série.

Prihláste sa na European Mathematical Cup

,

Milí súťaženiachtiví olympionici,

Slovensko sa tento rok prvýkrát zúčastní súťaže European Mathematical Cup. Ide o medzinárodnú súťaž organizovanú Chorvátskom s peknými úlohami. Minulý ročník sa jej zúčastnilo 25 krajín, zo susedných krajín Poľsko a Ukrajina. EMC je výbornou príležitosťou zažiť medzinárodnú súťaž (aspoň online) a zatrénovať si riešenie úloh pred krajským kolom kategórie A.

Súťaž je určenú pre dve kategórie študentov: (1) Junior - prváci / druháci na SŠ alebo mladší študenti, ktorí ešte neboli na IMO (2) Senior - študenti SŠ a ZŠ narodení po 6. júli 2002

Súťaž sa bude konať online, 18. decembra 2021 od 9:00 do 13:00.

Termín je flexibilný, ak existuje dobrý dôvod upraviť ho, dajte mi prosím vedieť (napr. mailom na patrik.bak.x@gmail.com)

Pre viac informácii o súťaži navštívte jej oficiálnu stránku: http://emc.mnm.hr.

Všetci záujemcovia o účasť, prosím, vyplňte tento formulár: https://forms.gle/XAyPrZLtLdyb8inV7

Termín na prihlásenie je polnoc 15. decembra 2021.

Tešíme sa na vás.

Za organizačný tím Patrik Bak

Zadania 3. kola

,

Zverejnili sme zadania 3. zimného kola, kde sa dozviete ako Maťko navštívil Vysoké Taury, a taktiež vás čaká krutý matematický súboj o finálne umiestnenie vo výsledkovke tohto semestra.

Nová anketa

,

Ahojte, máme tu novú anketu. V nej môžete pomôcť vyriešiť dlho sa vlečúcu dilemu: Fialová či modrá? To je otázka!