Ankety na KMS stránke

,

Ahojte.

S radosťou vám oznamujeme, že na KMS stránke pribudli nové ankety. Dúfame, že sa vám budú páčiť. Môžete nám to povedať hneď v prvej ankete, ktorú nájdete na stránke https://kms.sk/ankety/.

OZNAM: Súťaž Náboj sa tento piatok nekoná!

,

Z dôvodu preventívnych krokov Univerzity Komenského v súvislosti s šírením epidémie COVID-19 koronavírusu sme nútení odložiť konanie súťaže Náboj. Súťaž sa tento piatok 13.3. konať nebude. V tejto chvíli hľadáme možný náhradný termín, ktorý bude prinajmenšom o dva týždne neskôr (záleží predovšetkým od vývoja epidémie). Toto sa tiež týka sprievodnej akcie Klub Trojstenu.

Vzoráky 1. kola letnej časti

,

Ahojte, pripravili sme pre Vás vzoráky 1. kola, tak si môžete prečítať rôzne zaujímavé riešenia úloh.

Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).

LTT 2020

,

Nevieš ešte, čo budeš robiť v lete od 12.8. do 21.8.? Chýbajú ti kamaráti zo seminárov? Chceš zažiť bláznivé dobrodružstvá a naučiť sa niečo nové? Tak potom poď na Letný Tábor Trojstenu. Ako sa zapojiť? Pozri si stránku http://ltt.trojsten.sk/, alebo rovno vyplň nezáväznú prihlášku: https://forms.gle/6MvSkuZekmgdNqWt5

Tešíme sa na Teba

Zadania 2. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili zadania 2. kola.

Zadania 1. kola Letnej série

,

Ahojte! Máme tu nový rok 2020 a s ním k nám dorazili aj zadania 1. letnej série 41.ročníka KMS. Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania 1.kola. Zistíte v nich, ako to bolo s plavbou Magalhãesa okolo sveta, či prečo vieme každú cibetku aproximovať na funkciu.

Taktiež si môžete stiahnuť pdf leták so zadaniami, pravidlami a prihláškou. V letáku sa viete dozvedieť viac o tom, čo je to KMS a ako fungujú pravidlá. Rovnako sa v ňom viete dozvedieť, akým spôsobom viete odovzdávať úlohy a následne akým spôsobom vám budú úlohy obodované.

Prajeme vám veľa zdaru pri riešení a pevne veríme, že sa vám úlohy budú páčiť.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Máš už plány na tento piatok 13.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide a zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš ostaň aj na Klub!

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, už viete nájsť na stránke čerstvé vzoráky 3. kola, veľa zábavy pri čítaní.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte, zverejnili sme vzoráky 2. kola. Nájdete v nich veľa výživného čítania k úlohám z minulého kola. Pozrite, či ste mali rovnaké riešenia ako vzorové, alebo nájdete nejaké zaujímavé nové riešenie.