Návody k 2. kolu

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili návody k 2. kolu, pokiaľ ste nevedeli doriešiť niektoré úlohy, pomôžu vám zistiť, ako sa dali riešiť, kým pre vás pripravíme vzorové riešenia.

Zadania 3. kola

,

Ahojte,
na stránke sme zverejnili zadania 3. kola. Teraz sa v nich môžete dozvedieť o Maťkovom štúdiu v zahraničí.

Termíny zimných sústredení

,

Ahojte, na stránke so sústredeniami pribudli termíny zimných sústredení. Uskutočnia sa:

  • pre kategóriu alfa 26. 1. až 2. 2. 2019,
  • pre kategóriu beta 10. až 17. 2. 2019.

Tak pekne riešte, nech sa s vami na nich uvidíme! :)

Vzoráky 1. kola

,

Ahojte, na stránke si už môžete pozrieť vzoráky k 1. kolu.

Videovzoráky 1. kola

,

Ahojte, k prvému kolu už povznikalo zopár videovzorákov. Môžete si ich pozrieť na našom YouTube kanáli.

Návody k 1. kolu

,

Ahojte, kým budete napínavo čakať na svoje opravené riešenia a vzorové riešenia, môžete si nesúťažne doriešiť niektoré úlohy s pomocou nápovied, ktoré sme pre vás pripravili. Nápovedy nájdete tu: návody. Vaši vedúci.

Stránka so všetkými odovzdanými úlohami

,

Ahojte, prvé kolo sa nám skončilo a vedúci už začínajú pracovať na opravovaní vašich riešení. Máme pre vás od tohto roka menšiu novinku. Keď sa chcete dostať k elektronicky opraveným riešeniam, nemusíte sa preklikávať útrobami stránky. Všetky riešenia, čo ste nám odovzdali, nájdete na stránke Moje úlohy. Nájdete tam body a komentáre k úlohám. Taktiež si môžete stiahnuť opravené riešenie a pozrieť si komentáre v ňom (pokiaľ vám tam opravovateľ nejaké dal). K tomu si môžete pozrieť obrázkový návod.

Pripomíname, že nie všetky úlohy opravujeme elektronicky. Opravené riešenia zvyšných úloh vám pošleme poštou na vami uvedenú adresu. Rovnako pošleme poštou aj tie riešenia, čo ste nám poslali poštou.

Videoprednášky

,

Ahojte, priniesli sme vám menšiu novinku. Na našom YouTube kanáli sme zverejnili prvú videoprednášku. Máte tak ďalšiu možnosť, ako sa niečo zaujímavé naučiť, čo sa vám môže hodiť pri riešení úloh z KMS.

Ak sa vám tento nápad páči, dajte nám vedieť napr. likenutím videa, možno sa tam časom zjavia aj ďalšie prednášky.

Fotky a História

,

Čaute, chceli ste si niekedy len tak pozrieť fotky z minulých sústrediek či iných KMS akcií? Ak hej, pravdepodobne sa vám to nepodarilo. S tým je však koniec, stačí skočiť na www.kms.sk/fotky a všetko máte pekne pokope na jednom mieste. Máme tam albumy až do roku 1997! Tak neváhajte a bežte kuknúť ako vyzerali vaši vedúci keď boli účastníci, vedúci vašich vedúcich keď boli účastníci, vedúci vedúcich vašich vedúcich... Ak vám rok 1997 príde ukrutne dávno tak vedzte že to ani zďaleka nie je všetko. Ak vás zaujíma kedy a ako sa narodilo KMS (resp. jeho priamy predchodca), kuknite www.kms.sk/historia.

Zadania 1. a 2. kola

,

Ahojte, po letnej prestávke nás čaká ďalší ročník KMS. Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania prvých dvoch kôl. Dozviete sa v nich o Kikinom štúdiu v Dánsku, Jožovom erazme v Belgicku a ako sa s ich odchodom vyrovnávajú ostatní vedúci.

Taktiež si môžete stiahnuť pdf leták so zadaniami, pravidlami a prihláškou.

Prajeme vám veľa úspechov pri riešení!