LTT 2020 prichádza!

,

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli Letný Tábor Trojstenu tento rok organizovať. Bude sa konať takmer v pôvodnom termíne 9.8.-17.8.2020. Keďže od nezáväznej prihlášky uplynula pomerne dlhá doba, a veľa vecí sa zmenilo, potvrdiť svoj záujem o LTT môžete vyplnením záväznej prihlášky tu: https://ltt.trojsten.sk

Viac informácií o LOST

,

Túžil si po tom, stať sa čarodejníkom? Je Ti ľúto, že Ťa nezobrali na čarodejnícku školu? Tak tomu je koniec! Ponúkame Ti štúdium na prestížnej Gorgonzolskej strednej škole čarodejníckej, ktorá z Teba spraví špičkového čarodejníka. Školský rok bude prebiehať v čase od piatka 22. 5. až do piatku 5. 6. 2020. Prihlásiť sa na štúdium môžeš na oficiálnej stránke školy https://gorgonzola.edupage.org/.
Táto prihláška sa zároveň považuje za záväznú prihlášku na LOST.
Viac informácií o LOST nájdeš na https://www.trojsten.sk/lost/

Letné Online Sústredenie Trojstenu

,

Pokiaľ Ti chýbajú naše akcie, tak máme pre teba dobrú správu! Pripravujeme Letné Online Sústredenie Trojstenu (LOST), ktoré sa uskutoční približne v druhej polovici mája a bude prebiehať približne dva týždne. Čo Ťa na ňom bude čakať?

  • Zažiješ zaujímavé hry podobné tým, ktoré môžeš zažívať na našich sústredeniach.
  • Stretneš sa so svojimi kamarátmi z akcií Trojstenu.
  • Spoznáš nových ľudí, ktorých zaujíma matematika, fyzika alebo informatika.

A to všetko z pohodlia svojho domova. Sústredenie je určené pre stredoškolákov.Svoj predbežný záujem o účasť môžeš vyjadriť vo formulári:
https://forms.gle/ZDpa8ZwpnMCufj7Q6
Program LOST bude brať do úvahy to, že máte školu. Väčšina spoločného programu bude prebiehať cez víkendy a v niektoré pracovné dni večer.Viac informácií časom zverejníme.

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, máme pre vás posledné skvelé vzoráky tohto ročníka s množstvom poučným matematickým čítaním.

Dôležitý oznam: situácia ohľadne koronavírusu

,

Kvôli situácií ohľadne koronavírusu sme boli nútení zrušiť tieto akcie: jarné sústredenia UFO-PRASK, KSP, jarná škola FX, letné sústredenia KMS alfa, KMS beta, FKS a tábor LTT. Obmedzenia sa týkajú aj ďalších akcií, viac sa dozviete na tomto linku.

Nová anketa

,

Ahojte.

Na stránke nám pribudla nová anketa! Za svoj obľúbený dej sústredenia môžete zahlasovať tu.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte, sú tu vzoráky, tak hurá do čítania, kým ešte máme v pamäti úlohy z minulej série.

Cvičné celoštátko TRiKS

,

Ahojte.

Ak je vám ľúto, že sa nekonalo celoštátko alebo si chcete len trochu potrénovať matematiku v čase voľna, vyskúšajte cvičné celoštátko v súťaži TRiKS. Na vyriešenie troch úloh máte 4 a pol hodiny, pričom začať môžete kedykoľvek vám to vyhovuje. Súťaž sa dá spustiť až do 17. apríla.

Súťaž nájdete tu: http://iksko.org/triks/current.php

Videonávody 2. kola letnej časti 2019/2020

,

Ahojte,

Pripravili sme pre Vás videonávody. Veríme, že sa Vám budú páčiť.

Začína nový ročník seminára iKS

,

Ahojte,

ak počas tohto voľna stále máte chuť riešiť, úlohy v KMSku vám nestačia a radi by ste nejaké ďalšie, chceli by sme vám dať do pozornosti, že sa začína nový ročník korešpondenčného seminára iKS.

Je to medzinárodný (československý) seminár určený predovšetkým pokročilým riešiteľom s ambíciami uspieť na celoštátnych či medzinárodných súťažiach. Už jedna vyriešená úloha v každej sérii znamená vysokú šancu na dobré umiestnenie a účasť na sústredení.

Zadanie 1. série nájdete na stránkach: http://iksko.org/.

Prajeme vám veľa šťastia pri riešení KMS aj iKS