Nové zadania & zmeny pravidiel

,

Do nového semestra pre vás vaši vedúci ako zvyčajne nachystali nové zadania, tak šup šup, čakajú len na vás https://kms.sk/ulohy/ :)

Úlohy však nie sú jediná novinka, sú ňou aj viaceré zmeny pravidiel. Asi najväčšou z nich je pravidlo "riešenia za 5 bodov". V skratke - koeficient vám nedovoľuje súťažne riešiť niektoré úlohy. Po novom môžete riešiť aj úlohu s najvyšším poradovým číslom ktorú vám koeficient riešiť nedovoľuje, viete však za ňu získať najviac 5 bodov. Presné fungovanie tohto pravidla (a ďalších zmien) si pozorne prečítajte na https://kms.sk/pravidla/

Ďalšie zmeny sú: - bodovanie úloh 9 a 10. Po novom za ne môžete získať až desať bodov oproti pôvodným deviatim. - počítanie koeficientu. Po novom sa koeficient počíta ako k = r + u + c, kde r je váš ročník, u počet úspešných semestrov kms a c počet úspešných účastí na CKMO - zmena koeficientov úloh 4 a 5. Po novom je maximálny koeficient umožňujúci riešenie úlohy číslo 4 päť a úlohy číslo 5 osem.

Tak, hor sa do nového semestra :)

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili vzoráky 3. kola.

Návody a videovzoráky 3. kola

,

Ahojte,
po tomto kole vám prinášeme pozdrav od Vodku z Nemecka -- spolu s jedným Jožovým videovzorákom si môžete vychutnať videovzoráky ku každej úlohe.

Okrem toho sme na stránke zverejnili návody k 3. kolu. Môžete tam nájsť inšpiráciu, ako doriešiť úlohy, ktoré ste nevedeli.

Vzoráky a videonávody 2. kola

,

Ahojte,
zverejnili sme vzoráky 2. kola.
Počas Jožovho erazmu majú vedúci dosť práce a ešte nenatočili žiadne videovzoráky, ale za to si môžete pozrieť dva videovzoráky od Joža priamo z Belgicka.

Návody k 2. kolu

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili návody k 2. kolu, pokiaľ ste nevedeli doriešiť niektoré úlohy, pomôžu vám zistiť, ako sa dali riešiť, kým pre vás pripravíme vzorové riešenia.

Zadania 3. kola

,

Ahojte,
na stránke sme zverejnili zadania 3. kola. Teraz sa v nich môžete dozvedieť o Maťkovom štúdiu v zahraničí.

Termíny zimných sústredení

,

Ahojte, na stránke so sústredeniami pribudli termíny zimných sústredení. Uskutočnia sa:

  • pre kategóriu alfa 26. 1. až 2. 2. 2019,
  • pre kategóriu beta 10. až 17. 2. 2019.

Tak pekne riešte, nech sa s vami na nich uvidíme! :)

Vzoráky 1. kola

,

Ahojte, na stránke si už môžete pozrieť vzoráky k 1. kolu.

Videovzoráky 1. kola

,

Ahojte, k prvému kolu už povznikalo zopár videovzorákov. Môžete si ich pozrieť na našom YouTube kanáli.

Návody k 1. kolu

,

Ahojte, kým budete napínavo čakať na svoje opravené riešenia a vzorové riešenia, môžete si nesúťažne doriešiť niektoré úlohy s pomocou nápovied, ktoré sme pre vás pripravili. Nápovedy nájdete tu: návody. Vaši vedúci.