Blížime sa k záveru

,

Ahojte,

len nedávno sa nám skončilo druhé kolo. Na stránke už môžete nájsť niektoré jeho vzorové riešenia, konkrétne ide o úlohy 3, 6, 7 a 9. No a aby ste sa nenudili, zverejnili sme pre vás aj zadania tretieho kola, na ktorého riešenie máte čas do 20. novembra 2023. Využite tak poslednú možnosť zabojovať a získať miesto na sústredeniach, ktoré sa uskutočnia v termínoch 19. až 26. januára 2024 pre kategóriu Beta a 27. januára až 3. februára 2024 pre kategóriu Alfa. Prajeme vám úspešný záver súťaže a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach.

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte,

na stránke už máme zverejnené všetky vzorové riešenia prvého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Prvé vzoráky prvého kola a zadania druhého sú na svete

,

Ahojte,

predvčerom sa skončilo prvé kolo. Na stránke si už môžete pozrieť vzorové riešenia jeho úloh 2, 3, 4, 6, 8 a 10.

Aby ste sa medzičasom nenudili, pribudli aj zadania druhého kola, na ktorých riešenie máte čas do pondelka 23. októbra 2023. Prajeme úspešné riešenie.

Nový ročník začína!

,

Ahojte,

ani ste sa nenazdali a už začína 45. ročník KMS. Pred riešením si nezabudnite prečítať pravidlá. Zadania úloh si môžete pozrieť v PDF letáku alebo na stránke. Okrem toho máme aj s prvým kolom súvisiacu anketu. Na vyriešenie prvého kola a vyplnenie ankety máte čas do pondelka 25. septembra 2023. Upozorňujeme, že termín je skôr, ako býval po minulé roky, preto si ho zaznačte do kalendára a nezabudnite naň. Prajeme vám úspešný začiatok do nového školského roka a veľa zdaru s úlohami KMS.

vedúci

Posledné vzoráky tohto školského roka

,

Ahojte,

máme tu posledné vzoráky tohto školského roka. Prajeme príjemné čítanie, užite si leto a tešíme sa na vás opäť v budúcom školskom roku.

Ďalšie vzorové riešenia už sú na svete

,

Ahojte,

k dnešnému dňu uzreli svetlo sveta ďalšie vzoráky. Jednak ide o všetky úlohy druhého kola a jednak sú to aj riešenia niektorých úloh tretieho kola -- konkrétne 7, 9 a 10. Prajeme príjemné čítanie.

LTT 2023 nezáväzná prihláška otvorená

,

Ahojte,

pokiaľ Ti v lete chýbajú sústredenia, tak nezúfaj a prihlás sa na Letný tábor Trojstenu. Je to také deväťdňové sústredenie 9. 8. do 18. 8. 2023 pre všetkých našich riešiteľov aj neriešiteľov. Program bude viac zážitkový a trošku menej odborný ako na bežnom sústredení.

Viac info na ltt.trojsten.sk. Tešíme sa na Vás!

Prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu

,

Milí riešitelia,

ak vám nestačia sústredká alebo sa nemôžete zúčastniť, ak sa chcete v lete dozvedieť množstvo zaujíímavých a užitočných vecí, a ak chcete prežiť týždne prázdnin učením aj voľnou zábavou s kamarátmi s podobnými záujmami, Letná škola Trojstenu je tu práve pre Vás!

Práve sme spustili prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu, ktorá sa uskutoční 10.7-29.7 v Bratislave. Čaká vás odborný program z matematiky, fyziky aj informatiky v rôznych týždňoch, zaujímavý voľnočasový program aj možnosť stravovania a ubytovania v blízkosti Letnej školy.

Formulár na prihlásenie nájdete na trojsten.sk/ls. Tak neváhajte a prihláste sa!

Vzoráky druhého kola

,

Ahojte,

na stránke sa práve objavili vzorové riešenia úloh 3, 5, 7, 9 a 10 z druhého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Klub po Matematickom Náboji

,

Ahojte,

po skončení Náboja (21. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou a potom si spolu zahráme frisbee. Viac sa ale môžeš dočítať na stránke klub.trojsten.sk.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.