Adventný Náboj - update

,

Ahojte,

V Adventnom Náboji sa nám stali 3 menšie chybičky, za ktoré sa ospravedlňujeme. Konkrétne:

  • V úlohe 9 systém nebral správne riešenie, chyba bola čo najskôr opravená.
  • V úlohe 10 sa nám stala menšia chyba, lebo úloha mala viac ako jedno riešenie. Zadávajte prosím väčšie z nich.
  • V úlohe 24 má byť v 4 dole číslo 10^468-1.

Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme a veríme, že Vás to neodradí od ďalšieho riešenia Ivka & David

Skoré vzoráky tretieho kola

,

Ahojte,

tretie kolo je už za nami, a tak si na stránke môžete prečítať jeho prvé vzoráky, konkrétne ide o vzorové riešenia úloh 5, 7, 8 a 10. Okrem čítania vzorákov si predvianočné obdobie môžete spríjemniť aj riešením úloh Adventného Náboja.

Príjemné čítanie aj riešenie.

Adventný Náboj

,

Ahojte, aj tento rok bude prebiehať Adventný Náboj, tak ako aj po minulé roky v online prostredí. Je to výborná príležitosť si oddýchnuť od ruchu Vianoc pri pár (24) pekných (aspoň dúfame) úlohách. Registrácia bude spustená v najbližších dňoch na stránke Náboja. Viac informácií nájdete v tejto sekcii.

Príjemné prežitie vianočného času a veľa šťastia pri riešení prajú

Ivka & David

Akadémia a klub Trojstenu

,

Máš už plány na piatok 16.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide o zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš, ostaň aj na Klub!

Zimný KMS výlet

,

Ahojte.

Chýbajú vám vaši kamaráti z KMS? Máte chuť vyraziť do prírody? Tak neváhajte a prihláste sa na zimný KMS výlet, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. decembra o 9:30 v Čachticiach.

Ak máte záujem, prihláste sa, prosím, do štvrtka 1. decembra pomocou formuláru. Podrobnejšie informácie nájdete v uvedenom formulári.

Upresnenie zadania úlohy 10

,

Ahojte, do úlohy 10 sme pridali upresnenie -- konkrétne, že keď Teri vyberie farbu alebo hodnotu a ukáže na karty danej farby alebo hodnoty, povie Lukášovi, o akú farbu alebo hodnotu ide.

Vzorové riešenia druhého kola

,

Ahojte, práve sme zverejnili všetky vzorové riešenia úloh druhého kola. K niektorým z nich boli dokonca nahraté aj videovzoráky. Ak o nich chcete vedieť nabudúce ako prví, dajte nám odber na našom YouTube kanáli.

Prajeme vám ešte veľa šťastia do záverečného tretieho kola. Máte totiž poslednú šancu zabojovať o účasť na sústredeniach, ktoré sa uskutočnia v termínoch 21. až 28. január pre kategóriu beta a 4. až 11. február pre kategóriu alfa.

Tešíme sa na vás.

Skoré vzoráky druhého kola

,

Ahojte, na stránke si už môžete prečítať vzoráky úloh 1, 5, 6, 7, 8 a 9. Príjemné čítanie.

Tretie kolo je na svete

,

Ahojte,

nezabudnite, že už zajtra je kvôli prázdninám nezvyčajne v stredu termín druhého kola KMS. Aby ste sa však po jeho vyriešení nenudili, zverejnili sme aj zadania toho tretieho, ktoré má termín 5. decembra. Prajeme veľa šťastia.

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte, na stránke už máme zverejnené vzorové riešenia všetkých úloh prvého kola. Nezabudnite však popri ich čítaní riešiť aj to druhé, ktorého termín je v stredu 2. novembra.