Údržba infraštruktúry

,

Ahojte!

Tento víkend (od 10:00 zajtra) bude prebiehať údržba Trojsten infraštruktúry. Toto bude viesť k nepredvídateľným výpadkom služieb (okrem iného aj týchto webov) počas soboty a možno aj nedele.

Plánovaná údržba

,

Ahojte,

od dnes večer do zajtra približne 13:00 bude prebiehať záloha serverov, čo možno spôsobí, že budú niektoré veci fungovať trochu pomalšie.

Následne cez víkend bude prebiehať upgrade serverov, teda mnohé veci nebudú fungovať vôbec.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte,

máme tu už prvú várku vzorákov, zatiaľ si môžete pozrieť riešenia úloh 5, 6, 7, 8, 9.

A už aj vzoráky 1, 2, 10.

Vzoráky 2. série sú kompletné.

Zadania 3. kola

,

Ahoj,

zverejnili sme zadania tretieho kola. Ak máš aktuálne úlohy už vyriešené, alebo práve finišuješ, môžeš plynule pokračovať ďalšími.

Veľa šťastia do poslednej rozhodujúcej série.

Vzoráky 1. kola

,

Čaute, čaute,

Akoby to bolo len včera, keď ste dopočítali posledné úlohy a odovzdávali vaše riešenia, ani ste sa nenazdali a už tu máme vzoráky. Počkať, ono to bolo včera.

Konkrétne, zverejnili sme vzoráky úloh 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10. Ostatné pribudnú klasicky.

UPDATE: Už sú všetky vzoráky.

Na známosť sa všetkým dáva, že Suši do sveta dvere vykopáva!

,

Suši je úplne nová súťaž v riešení šifier. Pod pojmom šifra rozumieme akúsi logickú hádanku alebo úlohu, ktorá nemá známy postup riešenia. To je práve podstata šifry: odhaliť postup jej riešenia, objaviť, ako je ukryté heslo.

Skladá sa z dvoch častí - zimnej a letnej. Každá časť pozostáva z troch kôl, pričom dve sú internetové a jedno je špeciálne outdoorové.

Suši je najmä pre stredoškolákov. Avšak riešiť môže ktokoľvek. Preto ak ťa zaujímajú šifry, tak poď riešiť Suši: (susi.trojsten.sk)

Zadania 2. kola zverejnené

,

„Noviny, kupujte čerstvé noviny!" rozliehalo sa ulicami Manhattanu. Mladý chlapec v snahe zarobiť si zopár drobných na kino kričal na plné hrdlo, aby si newyorkčania kúpili práve jeho noviny. Ako keby jeho noviny boli najlepšie. A veru, že aj boli. Tajomný muž v kabáte hodil mladíkovi pencu do dlane a zobral si jeden výtlačok. Aby sa cestou do práce nenudil, prípadne aby v práci samotnej zahnal nudnú chvíľku. Výtlačok zroloval a strčil si ho pod pazuchu. Zroloval ho buď pomerne nešikovne alebo presne tak, ako chcel. Pretože ako šiel do práce, každý gangster v New Yorku videl, že na titulku novín stálo:
„BREAKING NEWS! Druhá séria KMS zverejnená!"

Plánovaná údržba

,

Dňa 4. 10. možno nebudú fungovať naše stránky, preto ak chcete v ten deň riešiť niektorý zo seminárov je vysoko odporúčané si stiahnuť zadania predtým, v tom čase totiž nebudú dostupné.

TRiKS

,

Ahojte matici, začal sa nový školský rok, nový ročník KMS a taktiež prišiel čas aj na nový Tréning Rýchlosti iKS (TRiKS). Ak ste náhodou o tejto súťaži ešte nepočuli, je to dvojhodinová matematická súťaž s 5 úlohami, ktorú si môžete spustiť kedykoľvek v priebehu 2 týždňov. Je to výborná príprava na matematickú olympiádu a taktiež možnosť zasúťažiť si s ostatnými riešiteľmi.

42. ročník KMS sa začína!

,

Je to tu! Začína sa magický 42. ročník KMS! Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania 1. kola. Ponoríte sa v nich do príbehov z antického Grécka. Čo za kruhy nemali Archimedovi rušiť? Ktorí bohovia bývajú na Olympe? Ako sa delí korisť z grécko-perzských vojen? Aj na tieto otázky môžete nájsť v duchu kalokagatie odpoveď pri riešení našich úloh.

Nielen novým riešiteľom odporúčame prečítať si pravidlá a taktiež stránku Ako riešiť úlohy v KMS s užitočnými radami k riešeniu a spisovaniu úloh.

Prajeme vám veľa zdaru pri riešení a pevne veríme, že sa pri riešení toho veľa naučíte.