Myslíš si, že počas leta toho veľa z matematiky zabudneš? Omyl! Na Letnej škole matematiky sa toho naopak veľa nového dozvieš!

Baví ťa matematika a chceš o nej vedieť viac? Potom určite neváhaj a prihlás sa na Letnú školu!

Letná škola matematiky je súčasťou Letnej školy Trojstenu, ktorá bude prebiehať 4 júlové a augustové týždne toto leto. Presnejšie dátumy ešte na stránke pribudnú spolu s prihlasovaním. O ďalších letných školách si môžeš prečítať na https://www.trojsten.sk/ls/.

Spoločné informácie

Spoločné informácie ku všetkým letným školám Trojstenu (obedy, ubytovanie, voľnočasový program, ...) nájdeš tu.

Program

Časom tu pribudne program letnej školy matematiky, zatiaľ si pre predstavu môžete pozrieť bývalé ročníky.

Materiály z prednášok

Tu sa objavia materiály z prednášok.

Ako bude vyzerať deň na Letnej škole matematiky?

Tieto informácie sú predbežné a ešte sa môžu zmeniť.

9:00 Zraz a predstavenie prednášok

Každý deň sa stretneme o 9:00 v posluchárni A, kde si povieme organizačné informácie a kde vám prednášajúci predstavia, o čom budú v daný deň prednášať.

9:15 – 12:15 Matematické prednášky

Doobeda budú prednášky na témy z rôznych oblastí matematiky, z ktorej si vyberieš jednu, ktorej sa zúčastníš počas celého doobedia. Budeš mať na výber prednášky rôznych náročností od základných vecí až po čerešničky na torte pre gurmánov. Získaš veľa nových poznatkov využiteľných v súťažiach, neskoršom štúdiu, ale aj v reálnom živote.

12:15 – 13:30 Obed

Bližšie informácie k obedom ešte doplníme. Odhadovaná cena za jeden obed je približne 5€.

13:30 – 16:30 Poobedňajšie prednášky, workshopy a iné aktivity

Po obede sa stretáme vždy 13:30 v posluchárni A, kde bude predstavený poobedňajší program, ktorý bude pozostávať z prednášok a workshopov, kde sa okrem ďalších vecí z matematiky môžeš naučiť množstvo užitočných zručností, ktoré použiješ nielen pri riešení príkladov ako napríklad písanie v TeXu alebo ako spisovať riešenia úloh.

Po 16:30 Voľný čas

O 16:30 sa končí oficiálny program. Po ňom bude ponúknutých zopár dobrovoľných aktivít na trávenie voľného času s účastníkmi a organizátormi. Tešiť sa môžeš napríklad na filmovú noc, futbal, frisbee, výlety po okolí a množstvo zábavy akéhokoľvek druhu.

Kedy a kde?

Letná škola matematiky sa uskutoční v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Čas ešte upresníme.

Koľko to bude stáť?

Letná škola matematiky je úplne zadarmo. Je však treba rátať s nákladmi na jedlo a ubytovanie, ktoré však nie sú povinné. O ubytovanie sa obávať nemusíš, bude vybavené približne za cenu 8 € na noc.

Pre koho je Letná škola matematiky určená?

Pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem o matematiku a chuť niečo sa o nej dozvedieť. K dispozícii bude program rôznych stupňov náročnosti, a teda si každý určite nájde to svoje.

Prečo by som mal/a prísť?

Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa v lete niečo zaujímavé a užitočné naučiť a popri tom zažiť veľa zábavy a spoznať ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Dozvieš sa tu veľa nového z matematiky a precvičíš svoje mozgové závity uprostred leta.

Zoznam ročníkov

Letná škola matematiky 2023

Letná škola matematiky 2022

Letná škola matematiky 2020

Letná škola matematiky 2019

Letná škola matematiky 2018

Letná škola matematiky 2017

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok môžeš napísať e-mail na adresu: letna.skola.matematiky@trojsten.sk alebo barbora.javorova@trojsten.sk, odpovieme ti čo najskôr.

Čas poslednej úpravy: 25. január 2024 20:28