Myslíš si, že počas leta toho veľa z matematiky zabudneš? Omyl! Na Letnej škole matematiky sa toho naopak veľa nového dozvieš!

Baví ťa matematika a chceš o nej vedieť viac? Potom určite neváhaj a prihlás sa na Letnú školu!

Letná škola matematiky je súčasťou Letnej školy matematiky, fyziky a programovania, ktorá prebieha 4 júlové týždne 8. až 29. 7. Na matematiku sú zamerané prostredná dva týždne. Všetky tri letné školy budú mať spoločné prihlasovanie. O ďalších letných školách si môžeš prečítať na https://www.trojsten.sk/leto-s-trojstenom/.

Pre koho je Letná škola matematiky určená?

Pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem o matematiku a chuť niečo sa o nej dozvedieť. K dispozícii bude program rôznych stupňov náročnosti, a teda si každý určite nájde to svoje.

Prečo by som mal/a prísť?

Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa v lete niečo zaujímavé a užitočné naučiť a popri tom zažiť veľa zábavy a spoznať ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Dozvieš sa tu veľa nového z matematiky a precvičíš svoje mozgové závity uprostred leta.

Ako bude vyzerať deň na Letnej škole matematiky?

Uvádzame tu harmonogram bežného dňa z minulého roku. Presný program sa môže ešte upraviť.

8:30 - 12:00 Matematické prednášky

Doobeda budú prednášky na témy z rôznych oblastí matematiky. Budeš mať na výber menej náročné prednášky, ale k dispozícii budú aj pokročilejšie témy. Získaš veľa nových poznatkov využiteľných v súťažiach, neskoršom štúdiu, ale aj v reálnom živote.

12:00 - 13:00 Obed

Obedy budeme mať v jedálni na internátoch Eat&Meet. Cena jedného hlavného jedla vrátane polievky neprekročí 3€.

13:00 - 16:30 Poobedňajšie aktivity

Poobede sa naučíme množstvo užitočných zručností, ktoré použiješ nielen pri riešení príkladov. Budeš mať tiež možnosť využiť nadobudnuté znalosti z prednášok v rôznorodých úlohách.

Po 16:30 Voľný čas

Tešiť sa môžeš napríklad na opekačku, futbal, frisbee, výlety po okolí a množstvo zábavy akéhokoľvek druhu.

Pre lepšií prehľad si môžeš pozrieť program z minulorčných letných škôl spolu s niektorými materiálmi. Môžeš nájsť tu:

Letná škola matematiky 2017

Kedy a kde?

Letná škola matematiky sa uskutoční v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave v dňoch 15.7. až 27.7.2018

Koľko to bude stáť?

Letná škola matematiky je úplne zadarmo. Je však treba rátať s nákladmi na jedlo a ubytovanie, ktoré však nie sú povinné. O ubytovanie sa obávať nemusíš, bude vybavené za cenu najviac 3 € na noc.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok môžeš napísať e-mail na adresu: letna.skola.matematiky@trojsten.sk, odpovieme ti čo najskôr.

Čas poslednej úpravy: 4. apríl 2018 18:17