TRiKS

,

Ahojte matici, začal sa nový školský rok, nový ročník KMS a taktiež prišiel čas aj na nový Tréning Rýchlosti iKS (TRiKS). Ak ste náhodou o tejto súťaži ešte nepočuli, je to dvojhodinová matematická súťaž s 5 úlohami, ktorú si môžete spustiť kedykoľvek v priebehu 2 týždňov. Je to výborná príprava na matematickú olympiádu a taktiež možnosť zasúťažiť si s ostatnými riešiteľmi.

42. ročník KMS sa začína!

,

Je to tu! Začína sa magický 42. ročník KMS! Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania 1. kola. Ponoríte sa v nich do príbehov z antického Grécka. Čo za kruhy nemali Archimedovi rušiť? Ktorí bohovia bývajú na Olympe? Ako sa delí korisť z grécko-perzských vojen? Aj na tieto otázky môžete nájsť v duchu kalokagatie odpoveď pri riešení našich úloh.

Nielen novým riešiteľom odporúčame prečítať si pravidlá a taktiež stránku Ako riešiť úlohy v KMS s užitočnými radami k riešeniu a spisovaniu úloh.

Prajeme vám veľa zdaru pri riešení a pevne veríme, že sa pri riešení toho veľa naučíte.

Náhradné sústredenie KMS

,

Keďže sme sa po letnej časti nemohli stretnúť na sústredeniach, tak pre vás pripravujeme Náhradné sústredenie, ktoré sa uskutoční 1. až 6. 9. 2020 v Rajeckých Tepliciach. Sústredenie je spoločné pre obe kategórie. Najlepším riešiteľom už čoskoro rozpošleme pozvánky.

Vzhľadom na sťaženú situáciu počas letnej časti KMS sme sa rozhodli, že uplynulú letnú časť 2019/2020 nebudeme nikomu počítať ako úspešný semester. Účasť na Náhradnom sústredení vám teda nijako neovplyvní koeficient.

Sme si vedomí, že toto sústredenie je v rovnakom termíne ako sústredenie STROMu. Nevieme ho spraviť v iný čas a okrem toho veríme, že takto umožníme viacerým riešiteľom zúčastniť sa nejakého sústredenia. Veríme, že preto naše rozhodnutie pochopíte.

Online letné školy Trojstenu

,

Ahoj!

Mrzí nás, že sa tento rok na Letných školách nestretneme, veríme však, že je to takto pre všetkých najlepšie. Chceli by sme Ti napriek tomu odprednášať prednášky, ktoré si pre Teba vedúci pripravili.

Všetky informácie budú na Discorde tu: https://discord.gg/rG4HpeA

Prednášky budú prebiehať cez Google meet, vždy ráno ťa na ne niekto pustí. Program budeme postupne pridávať sem: https://docs.google.com/document/d/1-mrhefocJq_hPDeyx6xvSUjF4Q_f3phGFmtrsY9aGHE/edit

Odborné prednášky budú od 9:00 do 10:30 (ak ste však hrozne zažratí a vedúci má ešte množstvo informácii, môžete pokojne zostať aj dlhšie :).

Populárne prednášky budú poobede od 14:00 približne do 15:30.

Zajtra, 13.7. nás čakajú dve odborné prednášky z matematiky. Ľahšia je o Dirichletovom princípe a ťažšia je o Rovnoľahlosti. Populárne prednášky máme tiež dve: “Čas ako ďalší rozmer” a “Koronavírus očami (bio)informatika”.

Linky na jednotlivé prednášky a akcie nájdete v programe a na discorde.

Dúfam že sa nám spoločne podarí Online letnú školu spoločne rozbehnúť a všetci si ju čo najviac užijeme.

Šifrovačka Letnej školy prezenčne aj online

,

Hoci kvôli súčasnej situácii sme prezenčnú Letnú školu Trojstenu zrušili, rozhodli sme sa ponechať aspoň šifrovačku aj prezenčnou formou, keďže tá predstavuje výrazne menšie riziko. Prezenčná forma šifrovačky bude prebiehať v sobotu 18. 7. v Bratislave. Stále však bude možnosť zapojiť sa do šifrovačky aj dištančne.
Aj keď je to skvelá príležitosť, ako sa stretnúť s kamarátmi, zvážte riziká spojené s cestovaním a v prípade prezenčnej účasti sa správajte zodpovedne.

Registrovať svoj tím môžete pomocou formulára: https://forms.gle/bBSsgmSwSnuT27hq6
Pravidlá, bližšie informácie a obmedzenia si môžete prečítať na:
https://docs.google.com/document/d/17tIoP9fI_kphCLVwroj6i3BMVFvaKuuOddLCIcUl3cA/edit?usp=sharing

Letné školy zrušené!

,

Ahojte,

je nám to veľmi ľúto, ale aktuálne stúpajúce denné prírastky nakazených, nás donútili prehodnotiť situáciu. Na Letné školy sa prihlásilo 170 účastníkov (z toho 75 ubytovaných na internátoch). Berúc do úvahy fakt, že väčšina účastníkov by počas Letnej školy (dva týždne), ako aj pri svojom príchode na ňu a odchode z nej, využívala hromadnú dopravu z celého Slovenska a fakt, že riziko možného šírenia ochorenia COVID-19 počas účasti na prednáškach Letnej školy je veľmi vysoké, sme zhodnotili riziko vzniku ohniska nákazy ako privysoké. V čase rozhodnutia o konaní prezenčnej letnej školy boli denné prírastky ustálené a situácia priaznivá. Tento stav sa, bohužiaľ, zmenil a možnosť, že by Letná škola prispela k šíreniu ochorenia COVID-19 je jednoducho neprípustná. Nakoniec sme sa v záujme vášho zdravia ako Trojsten o.z. rozhodli toto riziko nepodstúpiť a Letné školy v prezenčnej forme zrušiť.

Veľmi nás mrzí, ak sme vám na poslednú chvíľu zrušili plány, no dúfame, že naše dôvody chápete a príde vám zrušenie opodstatnené.

Aktuálne uvažujeme o presune prednášok do online formy, avšak zrejme nie hneď od pondelka 13.7. O všetkom vás budeme čo najskôr informovať. Ak máte nejaké otázky, prosím neváhajte nás kontaktovať na letna.skola@trojsten.sk.

Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie.

Letná škola Trojstenu

,

Letná škola trojstenu 📆 Rezervuj si v kalendári termín 🔜13 - 24.7. na tú najlepšiu Letnú Školu, na ktorej sa dozvieš množstvo zaujímavostí, ale ale zažiješ aj kopu zábavy!

Viac info na trojsten.sk/ls/

Letná škola bude prebiehať prezenčne, teda na bratislavskom matfyze. Sme však pripravený na všetko, a ak takáto forma nebude možná, môžete sa tešiť na skvelé online prednášky 😎

prihlásiť sa môžeš už teraz na https://forms.gle/nHxeAMwktLvSFT5i9

LTT 2020 prichádza!

,

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli Letný Tábor Trojstenu tento rok organizovať. Bude sa konať takmer v pôvodnom termíne 9.8.-17.8.2020. Keďže od nezáväznej prihlášky uplynula pomerne dlhá doba, a veľa vecí sa zmenilo, potvrdiť svoj záujem o LTT môžete vyplnením záväznej prihlášky tu: https://ltt.trojsten.sk

Viac informácií o LOST

,

Túžil si po tom, stať sa čarodejníkom? Je Ti ľúto, že Ťa nezobrali na čarodejnícku školu? Tak tomu je koniec! Ponúkame Ti štúdium na prestížnej Gorgonzolskej strednej škole čarodejníckej, ktorá z Teba spraví špičkového čarodejníka. Školský rok bude prebiehať v čase od piatka 22. 5. až do piatku 5. 6. 2020. Prihlásiť sa na štúdium môžeš na oficiálnej stránke školy https://gorgonzola.edupage.org/.
Táto prihláška sa zároveň považuje za záväznú prihlášku na LOST.
Viac informácií o LOST nájdeš na https://www.trojsten.sk/lost/

Letné Online Sústredenie Trojstenu

,

Pokiaľ Ti chýbajú naše akcie, tak máme pre teba dobrú správu! Pripravujeme Letné Online Sústredenie Trojstenu (LOST), ktoré sa uskutoční približne v druhej polovici mája a bude prebiehať približne dva týždne. Čo Ťa na ňom bude čakať?

  • Zažiješ zaujímavé hry podobné tým, ktoré môžeš zažívať na našich sústredeniach.
  • Stretneš sa so svojimi kamarátmi z akcií Trojstenu.
  • Spoznáš nových ľudí, ktorých zaujíma matematika, fyzika alebo informatika.

A to všetko z pohodlia svojho domova. Sústredenie je určené pre stredoškolákov.Svoj predbežný záujem o účasť môžeš vyjadriť vo formulári:
https://forms.gle/ZDpa8ZwpnMCufj7Q6
Program LOST bude brať do úvahy to, že máte školu. Väčšina spoločného programu bude prebiehať cez víkendy a v niektoré pracovné dni večer.Viac informácií časom zverejníme.