Návody 1. série

,

Ak ste nevedeli vyriešiť nejakú úlohu, pozrite si návody k úlohám 2. série

Vzoráky 1. série

,

Na stránke pribudli vzoráky k 1. sérii.

Zadania 3. série

,

Sú tu príbehy z tajomnej Krajiny osí ôs. Môžete sa tešiť na spory dobrého a zlého čarodejníka, farmárku Felíciu chovajúcu čísielka a funkcie, čo všetko a ako v krajine farbia a iné zaujímavé príbehy. Zadania nájdete v sekcii Zadania a vzoráky alebo si ich môžete stiahnuť v pdf.

Videonávody 1. série

,

Sú tu viedeonávody 1. série. Pozrite si, Koľkými Možnými Spôsobmi sa mohla riešiť úloha 5 a taktiež čo sa dalo robiť s niektorými ďalšími úlohami.

Návody 1. série

,

Ak ste nevedeli vyriešiť nejakú úlohu, pozrite si návody k úlohám 1. série.

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

Spustenie novej stránky

,

Pred letným semestrom sme spustili novú internetovú stránku. Veríme, že jej používanie bude pre teba príjemnejšie. Zadania úloh nájdeš v sekcii Zadania a vzoráky. Odovzdávať ich môžeš priamo pri jednotlivých úlohách alebo v sekcii Odovzdávanie. Na to sa musíš registrovať, resp. prihlásiť. Tvoj účet na tejto stránke je spoločný pre všetky semináre Trojstenu, takže, ak si sa už registroval na stránke iného semináru Trojstenu, stačí sa prihlásiť tým účtom.

Ak by si si chcel užiť trochu nostalgie alebo nájsť staré materiály, ktoré ešte na novej stránke nie su, stará stránka je stále dostupná pod adresou www.old.kms.sk.

Leták s 1. a 2. sériou

,

Zadania prvých dvoch sérií KMS uzreli svetlo sveta. Pozri si ich spolu s letákom alebo jedotlivo zadania 1. série alebo 2. série. Prajeme ti veľa úspechov pri riešení!

Dve letné sústredenia

,

Po krátkej pauze pripravujeme v lete opäť dve sústredenia. Uskutočnia sa

  • pre kategóriu ALFA 3. 6. až 10. 6.,
  • pre kategóriu BETA 10. 6. až 17. 6..

Na každé sústredenie bude pozvaných aspoň 30 najúspešnejších riešiteľov z odpovedajúcej kategórie. Ďalší riešitelia môžu byť pozvaní ako náhradníci. Tak sa pusti do riešenia, nech sa dostaneš na sústredenie. Prajeme ti veľa šťastia!

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu