Nový ročník začína

,

UPDATE: Koeficient by sa už mal počítať správne.

Ahojte všetci, prázdniny už sú za nami, a tak sa začína 44. ročník KMS. Oproti minulému ročníku nastala zmena v počítaní koeficientu $\kappa$, o ktorej sa môžete viac dočítať v pravidlách.

Nuž a teraz sa už môžete vrhnúť na zadania. V prvom kole sa dozviete o našom výlete do Bulharska a v tom druhom sa zas ponoríte do hŕby inzerátov. Termín 1. kola je 3. október a termín 2. kola je 2. november 2022.

Prajeme veľa šťastia pri riešení.

KMS víkend

,

Ahojte, po troch rokoch tu opäť máme KMS víkend -- trojdňovú ochutnávku toho, čo si môžete zažiť na našich sústredeniach. Tento rok prebehne KMS víkend v termíne 23. -- 25. september 2022, takže si naň vyhraďte čas v kalendári a prihláste sa do 9. septembra. Tešíme sa na vás.

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, na stránku pribudli vzorové riešenia skoro všetkých úloh tretieho kola. Prajeme príjemné čítanie a tešíme sa na vás na sústredeniach, ktoré prebehnú 11. - 18. júna (beta) a 18. - 25. júna (alfa).

Prvé vzoráky tretieho kola

,

Máme úspešne dobojované, a tak sa už začali zjavovať vzorové riešenia na našej stránke -- konkrétne ide o riešenia úloh 5 a 8. Dúfame, že sa vám budú páčiť.

Vzorové riešenia druhého letného kola

,

UPDATE: Už sú na stránke všetky vzorové riešenia.

Ahojte, už je to skoro týždeň, čo sa skončilo druhé letné kolo, a tak na vás čakajú jeho vzoráky - 1, 2, 5, 6 aj s videovzorákom, 7, 8, 9 a 10. Zvyšné dva pribudnú čoskoro. Prajeme príjemné čítanie (resp. pozeranie) a veľa síl do posledného, tretieho kola.

Zadania 3. kola

,

Zverejnili sme zadania posledného 3. letného kola KMS-ka. Veľa šťastia pri doriešení aktuálnej série a potom sa môžete pozrieť aj na ďalšie úlohy z tejto 3. série.

Vzoráky 1. kola

,

Práve sme zverejnili vzoráky 1. kola. Tak hor sa do čítania a veľa šťastia do druhého kola.

TRiKS - príprava na celoštátko

,

Ahojte.

Či už sa práve pripravujete na blížiace sa celoštátne kolo Matematickej olympiády alebo si len chcete zasúťažiť a zlepšiť svoje matematické zručnosti, dávame vám do pozornosti súťaž TRiKS.

Trvá 4,5 hodiny a spustiť si ju môžete kedykoľvek až do nedele 20. marca. Veľa šťastia pri riešení.

Prvé vzoráky už sú na svete

,

Ahojte, predvčerom skončilo prvé kolo letnej časti. Pre tých, čo sa už nevedia dočkať vzorákov, sme práve zverejnili niektoré z nich - 6, 8 a 9. Príjemné čítanie.

Zadania 2. kola

,

Ahojte,

zverejnili sme zadania 2. letnej série.