Zimný KMS výlet

,

Ahojte.

Chýbajú vám vaši kamaráti z KMS? Máte chuť vyraziť do prírody? Tak neváhajte a prihláste sa na zimný KMS výlet, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. decembra o 9:30 v Čachticiach.

Ak máte záujem, prihláste sa, prosím, do štvrtka 1. decembra pomocou formuláru. Podrobnejšie informácie nájdete v uvedenom formulári.

Upresnenie zadania úlohy 10

,

Ahojte, do úlohy 10 sme pridali upresnenie -- konkrétne, že keď Teri vyberie farbu alebo hodnotu a ukáže na karty danej farby alebo hodnoty, povie Lukášovi, o akú farbu alebo hodnotu ide.

Vzorové riešenia druhého kola

,

Ahojte, práve sme zverejnili všetky vzorové riešenia úloh druhého kola. K niektorým z nich boli dokonca nahraté aj videovzoráky. Ak o nich chcete vedieť nabudúce ako prví, dajte nám odber na našom YouTube kanáli.

Prajeme vám ešte veľa šťastia do záverečného tretieho kola. Máte totiž poslednú šancu zabojovať o účasť na sústredeniach, ktoré sa uskutočnia v termínoch 21. až 28. január pre kategóriu beta a 4. až 11. február pre kategóriu alfa.

Tešíme sa na vás.

Skoré vzoráky druhého kola

,

Ahojte, na stránke si už môžete prečítať vzoráky úloh 1, 5, 6, 7, 8 a 9. Príjemné čítanie.

Tretie kolo je na svete

,

Ahojte,

nezabudnite, že už zajtra je kvôli prázdninám nezvyčajne v stredu termín druhého kola KMS. Aby ste sa však po jeho vyriešení nenudili, zverejnili sme aj zadania toho tretieho, ktoré má termín 5. decembra. Prajeme veľa šťastia.

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte, na stránke už máme zverejnené vzorové riešenia všetkých úloh prvého kola. Nezabudnite však popri ich čítaní riešiť aj to druhé, ktorého termín je v stredu 2. novembra.

Bude Nááboj!

,

Štvrtého novembra sa uskutoční Fyzikálny náboj, po troch rokoch konečne naživo. Prihlásiť sa dá na stránke https://physics.naboj.org/, kde sú aj všetky potrebné informácie. Ak si náhodou ešte o Náboji nepočul, je to tímová súťaž v počítaní fyzikálnych úloh.

Po Náboji bude na Matfyze Klub Trojstenu - podvečer zaujímavé prednášky od vedúcich, prespávanie v telocvični v Žltej budove (stále na Matfyze) a v sobotu doobeda mestská hra. Zúčastniť sa môžeš i vtedy, ak nebudeš na Náboji. Všetky informácie nájdeš na stránke https://klub.trojsten.sk/.

Skoré vzoráky po prvom kole

,

UPDATE (19. 10.): Pribudlo vzorové riešenie úlohy 5.

Ahojte, máme po prvom kole, a tak sa už na stránke začínajú objavovať vzorové riešenia niektorých úloh. Aktuálne sú to úlohy 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 a čoskoro budú pribúdať ďalšie. Príjemné čítanie.

Nový ročník začína

,

UPDATE: Koeficient by sa už mal počítať správne.

Ahojte všetci, prázdniny už sú za nami, a tak sa začína 44. ročník KMS. Oproti minulému ročníku nastala zmena v počítaní koeficientu $\kappa$, o ktorej sa môžete viac dočítať v pravidlách.

Nuž a teraz sa už môžete vrhnúť na zadania. V prvom kole sa dozviete o našom výlete do Bulharska a v tom druhom sa zas ponoríte do hŕby inzerátov. Termín 1. kola je 3. október a termín 2. kola je 2. november 2022.

Prajeme veľa šťastia pri riešení.

KMS víkend

,

Ahojte, po troch rokoch tu opäť máme KMS víkend -- trojdňovú ochutnávku toho, čo si môžete zažiť na našich sústredeniach. Tento rok prebehne KMS víkend v termíne 23. -- 25. september 2022, takže si naň vyhraďte čas v kalendári a prihláste sa do 9. septembra. Tešíme sa na vás.