KMS výlet 27. 6. 2021

,

Ahojte,

radi by sme vás pozvali na KMS výlet, ktorý sa uskutoční v nedeľu 27. júna. Vítaní sú všetci súčasní aj bývalí riešitelia, vedúci a priaznivci KMS.

Výlet začneme krátko po 9:00 na železničnej stanici v Dolnom Hričove (počkáme na vlaky s príchodmi 8:43 a 9:02). Vydáme sa cez Senkov vrch k Hradu Hričov a Hlbockému vodopádu. Cestou si tiež zahráme nejakú hru. Koniec výletu bude na žel. stanici v Bytči, pravdepodobne pred 16:30 (ale čas konca nevieme zaručiť).

Keďže ide o hromadné podujatie, musíme po dobu 2 týždňov uchovávať kontaktné údaje všetkých na výlete. Ak sa teda plánujete výletu zúčastniť, vyplňte, prosím, formulár.

Pre účasť budú vyžadované rúška a negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 72 hodín alebo negatívny výsledok antigénového (AG) testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 24 hodín. Negatívny výsledok testu možno nahradiť potvrdením o očkovaní proti COVID-19, ak po prvej dávke očkovania uplynulo aspoň 21 dní.

Tešíme sa na vás

Zrušené júnové sústredenie

,

Po dlhej a náročnej debate a starostlivom zvážení všetkých aspektov sme sa rozhodli neorganizovať júnové sústredenie, ktoré malo prebiehať 20. až 27. 6. Urobili sme tak na základe odporúčania RÚVZ v Bardejove.

Hoci nebude júnové sústredenie, rozhodli sme sa urobiť jednodňový výlet, ktorý práve aktívne vymýšľame. Kedy sa bude konať, môžeš rozhodnúť už teraz v ankete na https://kms.sk/ankety/anketa/10/ . Viac informácií už čoskoro :)

Pozývanie na letné sústredenia

,

Spustili sme pozývanie na letné sústredenia. Všetkým riešiteľom zimnej a letnej časti sme poslali formulár, v ktorom máte možnosť si vybrať, ktorého sústredenia sa chcete zúčastniť. Pokiaľ vám e-mail neprišiel, tak nám napíšte na michal bodka horansky zavináč trojsten bodka sk.

Formulár treba vyplniť do 31. 5. Na základe vašich odpovedí a umiestnenia budeme posielať maily o potvrdení účasti. Pri vyberaní budeme brať do úvahy viacero faktorov: umiestnenie v zimnej aj v letnej časti, preferencie jednotlivých účastníkov ako aj riziko, že nejaké sústredenie sa vôbec nemusí uskutočniť. Ak by sústredenie v júni nemohlo prebehnúť, ovplyvní to, ktorých účastníkov vyberieme na júlové.

Oznam o letných sústredeniach

,

Blíži sa leto a s ním sa blížia aj letné sústredenia. Ak nám to pandemická situácia dovolí, zorganizujeme dve sústredenia. Sústredenia budú spoločné – nebudú rozdelené na kategórie alfa a beta.

Prvé sústredenie sa má uskutočniť v čase 20. – 27. 6. 2021 v Mníchovskom Potoku. Bude na ňom menej organizovaného programu a viacej priestoru na voľnočasové aktivity.

Druhé sústredenie sa má uskutočniť v čase 7. – 14. 7. 2021 vo Výtokoch. Čo sa programu týka, toto sústredenie sa obsahovo podobá na naše bežne organizované sústredenia.

Odborný program bude zastúpený v tradičnej miere na oboch sústredeniach.

Viacej informácií o spôsobe pozývania na obe akcie môžete očakávať v dohľadnej dobe.

Vzoráky 3. kola

,

Tu nájdete vzoráky poslednej letnej série.

Online prednášky

,

Pripomíname, že cez víkedny, väčšinou v soboty o 18:00 prebiehajú online prednášky, na ktorých sa môžete dozvedieť zaujímavé veci z matematiky alebo zdokonaliť sa v riešení KMS. Najbližšie soboty nás čaká:

  • Ako sa správajú zvyšky po delení, keď ich umocňujeme? Malá Fermatova a Eulerova veta. 1. 5. o 18:00
  • Aká matematika sa skrýva za hrou Dobble? 8. 5. o 18:00
  • O delení polynómoch, ich zvyškoch a akú to má analógiu s delením a zvyškami pri celých číslach. 15. 5. o 18:00

Link na pripojenie a podrobnosti na: https://kms.sk/online_prednasky/

Ak sa chceš pozrieť, ako to na takýchto prednáškach vyzerá, pozri si záznamy z minulých prednášok: https://www.youtube.com/watch?v=6qwknNDIm3Q&list=PLI_wQJvXSw5HwNB3EDABmodTh6A8bmz4L

Vzoráky 2. kola

,

Máme tu pre vás kompletné vzoráky 2. kola.

Zadania 3. kola

,

Ahojte priatelia,

máme tu zadania 3. série.

Vzoráky 1. kola

,

Zverejnili sme niektoré vzoráky 1.kola, čerstvo pripravené po skončení kola.