Poď riešiť iKSko!

,

Milá priateľka, milý priateľ!

Dávaš úlohy v KMS ľavou zadnou? Stojíš o výzvu? Chcel(a) by si trénovať na Matematickú olympiádu? Alebo skrátka rad(a) riešiš zložité úlohy?

Pokiaľ si aspoň na jednu z týchto otázok odpovedal(a) “áno”, potom je tu práve pre Teba iKSko!

Čo je iKSko?

iKS je matematický korešpondenčný seminár pre pokročilých riešiteľov, na jeho prevádzke spolupracujú organizátori českého PraSete a slovenského KMS. V priebehu roka zadávame 6 sérií po štyroch úlohách. Na záver ročníka, pred celoštátnym kolom Matematickej olympiády, poriadame pre najlepších riešiteľov iKS sústredenie, ktoré je bezpochyby najviac matematicky nabitou akciou svojho druhu v Česku i na Slovensku.

Práve teraz svojou 1. sériou začína 13. ročník, tak neváhaj a rieš iKSko! Vedz, že budeme radi za každé došlé riešenie a už len niekoľko vyriešených úloh môže stačiť k slušnému umiestneniu. Ďalšie informácie a zadanie prvej série môžete nájsť na našich stránkach: www.iksko.org

Oprava nejasností v úlohe číslo 9

,

Ahojte,

v pôvodnom zadaní úlohy 9 bolo nejasné, ako sa pri „optimálnom hraní“ majú zachovať hráči, ktorí nevedia vyhrať. Preto sme zadanie upresnili tak, že ak má niekto víťaznú stratégiu, tak musí vedieť poraziť ostatných bez ohľadu na to, ako budú oni hrať. Prajeme veľa šťastia pri riešení.

Vzoráky prvého kola

,

Ahojte,

na stránke si už môžete pozrieť všetky vzorové riešenia úloh prvého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Druhé kolo je na svete

,

Ahojte,

na stránke sa práve objavili zadania druhého kola, v ktorom už na vás nedočkavo dlhými krkmi vykúkajú žirafky. Na jeho riešenie máte čas do pondelka 3. apríla 2023. Prajeme veľa zdaru.

Prvé kolo za nami

,

Ahojte,

prvé kolo letnej časti KMS je už zdarne za nami, a tak sa na stránke začali zjavovať jeho prvé vzoráky -- aktuálne ide o úlohy 6 a 10. Prajeme príjemné čítanie.

Stretko po sústredkách

,

Ahojte, milí riešitelia,

ako ste sa možno dovtípili, veľmi nám chýbate, pretože plánujeme ešte jednu mini akciu už v blízkej dobe.

Srdečne vás pozývame na stretko po zimných sústredkách vo štvrtok 2.3. od 16:00 v čajovni zámocká (pozor, čajovňa nie je ideálne označená zvonka).

Bude to skvelá príležitosť si pripomenúť pekné chvíle zo sústrediek, a v príjemnej atmosfére pri dobrom čajíku sa niečo zahrať alebo si len tak pokecať. Určite prídite aj ak ste teraz v zime na sústredkách neboli (ono je to len taká výhovorka že "stretko po sústredkách"), a dajte vedieť kamarátom :)

Ak máte nejaké otázky alebo nás nebudete vedieť nájsť, napíšte nám alebo prípadne kontaktujte Viki na 0918 048 268.

Tešíme sa na vás!

KMS výlet

,

Ahojte KMSáci, chceli by ste si počas jarných prázdnin niekam spolu vyraziť? Tak poďme na výlet! Akcia sa koná vo štvrtok 23.2. 2023 v Smoleniciach. Cieľovými destináciami budú hrad Ostrý kameň a smolenický zámok. Nezabudnite si dobrú obuv a niečo pod zub.

Ako sa tam dostanem? Z autobusovej stanice nám ide o 7:22 autobus, ktorý príde o 8:38 do Smoleníc.

Ako sa dostanem späť? Tiež autobusom, pravdepodobne 16:10, ale tak uvidíme ako nám to pôjde...

(Ak sa plánuješ pridať, bude super ak o tebe budeme vedieť vopred. Preto prosím napíš na jakub.poljovka@trojsten.sk, (alebo na facebook) )

Teším sa na vás, Kubo Poljovka

Prvé letné kolo

,

Ahojte,

začína sa február a s ním aj letný semester KMS svojím prvým kolom, ktoré môžete riešiť do pondelka 27. februára 2023. Prajeme veľa úspechov.

Koniec Adventného Náboja a anketa

,

Ahojte,

Rok 2022 sa nám už skončil a s ním aj Adventný Náboj 2022. Chceli by sme Vás preto poprosiť, aby ste k nemu vyplnili krátku anketu.

Prajeme Vám veľa ďalších úspechov a šťastný nový rok

Vzoráky tretieho kola

,

Ahojte, na našej stránke si už viete pozrieť vzorové riešenia všetkých úloh záverečného tretieho kola. Úloha 5 má dokonca aj videovzorák.

Prajeme vám príjemné prežitie vianočných sviatkov.