Prihláste sa na Iranian Geometry Olympiad

,

Milí súťaženiachtiví olympionici,

Slovensko sa tento rok prvýkrát zúčastní súťaže Iranian Geometry Olympiad. Ide o medzinárodnú súťaž organizovanú Iránom s peknými geometrickými úlohami. Minulý ročník sa jej zúčastnilo 49 krajín, zo susedných krajín Ukrajina, Rakúsko a Česko. Zdokonaliť sa v riešení geometrických úloh je naozaj výhoda, keďže jedna z dvoch najľahších úloh IMO je takmer vždy geometrická a táto súťaž poskytuje výborný geometrický tréning.

Súťaž sa bude konať online v piatok 5. novembra, 9:00 - 14:30.

Súťaž má 4 kategórie: 1. Elementary (ZŠ) 2. Intermediate (1-2. ročník SŠ) 3. Advanced (3.-4. ročník SŠ) 4. Free (pre kohoľvek, úlohy ako v advanced)

Príklady z minulých rokov ako aj výsledky môžete nájsť na stránke: https://igo-official.ir/

Všetci záujemcovia o účasť, prosím, vyplňte tento formulár: https://forms.gle/NcVyex5qCpx57jwNA

Termín na prihlásenie je polnoc 30. októbra.

Tešíme sa na vás.

Za organizačný tím
Patrik Bak

Príprava na MO

,

V rámci prípravy na 71. ročník matematickej olympiády sa v termínoch medzi 22.10.2021 – 3.12.2021 budú konať online kurzy ku všetkým úlohám z domácich kôl MO stredoškolských kategórii A, B, C. Zoznam týchto kurzov a termíny nájdete na stránke

https://olympiada.karlin.mff.cuni.cz/?page=courses

Zúčastniť sa môžu všetci slovenskí študenti bez poplatku, treba sa však na kurzy prihlásiť. Návod a všetky potrebné informácie nájdete na vyššie uvedenej stránke.

Kurzy z minulých rokov a ďalšie záznamy možno nájsť na stránke

https://olympiada.karlin.mff.cuni.cz/?page=history

Navyše, začínajúcim riešiteľom kategórie C odporúčame video J. Krejčí a A. Skálová: Jak sepisovat matematické úlohy, ktoré sa tiež dá nájsť na vyššie uvedenej stránke.

Vzoráky 1. kola

,

Ahojte

zverejnili sme prvú várku vzorákov 1. zimnej série, úlohy 2, 5, 6, 7, 8.

Takisto dávame do pozornosti, že niektoré úlohy majú videovzoráky, ktoré ste si učite obľúbili, pretože poskytujú dobrú vizuálnu predstavu o úlohe a často vysvestľujú myšlienkový postup ako vymyslieť riešenie.

1.1 Kde Mám Snúbenicu

1.2 Krásnu Máme Svadbu

1.8 Kanianske Metro Spojazdnené

Zadania 2. kola

,

Ahojte, 1. séria nám práve skončila, tak tu máme rovno zadania 2. kola.

Druhá aktualizácia koeficientu - júlové sústredenie

,

Ahojte.

Rád by som vás upozornil, že sme zvýšili koeficient všetkým účastníkom letného sústredenia KMS 2021. Keďže sa zúčastnili sústredenia, počíta sa semester ako úspešný, a teda má byť započítaný do koeficientu podľa pravidiel KMS.

Ospravedlňujeme sa za možné komplikácie spôsobené tým, že sme si to uvedomili až tak neskoro.

Nech sa vám darí pri riešení.

Aktualizácia koeficientu za CK MO

,

Ahojte,

aktualizovali sme koeficient úspešným riešiteľom celoštátneho kola Matematickej olympiády 2021. Ak sa vás to týka, skontrolujte si, prosím, ktoré úlohy môžete riešiť. Ospravedlňujeme sa za možné nepríjemnosti spôsobené trochu neskorou aktualizáciou.

Upresnenie zadania úlohy 4

,

Ahoj. Kvôli pochybeniu úradov sa stalo, že zadanie úlohy č. 4 z prvej série nebolo celkom jednoznačné. Na stránke je už pozmenené zadanie, ktoré explicitne zakazuje viac algebraikov na jednom políčku. Zmena je vyznačená tučným písmom.

Zadania 1. kola

,

Ahojte,

začal sa nový ročník KMS. Zverejnili sme zadania 1. série, takže máte kopu času na riešenie zaujímavých úloh a taktiež sa dozviete ako v skutočnosti pokračoval príbeh Tarzana a jeho snúbenice Jane. Veľa šťastia.

KMS výlet 27. 6. 2021

,

Ahojte,

radi by sme vás pozvali na KMS výlet, ktorý sa uskutoční v nedeľu 27. júna. Vítaní sú všetci súčasní aj bývalí riešitelia, vedúci a priaznivci KMS.

Výlet začneme krátko po 9:00 na železničnej stanici v Dolnom Hričove (počkáme na vlaky s príchodmi 8:43 a 9:02). Vydáme sa cez Senkov vrch k Hradu Hričov a Hlbockému vodopádu. Cestou si tiež zahráme nejakú hru. Koniec výletu bude na žel. stanici v Bytči, pravdepodobne pred 16:30 (ale čas konca nevieme zaručiť).

Keďže ide o hromadné podujatie, musíme po dobu 2 týždňov uchovávať kontaktné údaje všetkých na výlete. Ak sa teda plánujete výletu zúčastniť, vyplňte, prosím, formulár.

Pre účasť budú vyžadované rúška a negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 72 hodín alebo negatívny výsledok antigénového (AG) testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 24 hodín. Negatívny výsledok testu možno nahradiť potvrdením o očkovaní proti COVID-19, ak po prvej dávke očkovania uplynulo aspoň 21 dní.

Tešíme sa na vás

Zrušené júnové sústredenie

,

Po dlhej a náročnej debate a starostlivom zvážení všetkých aspektov sme sa rozhodli neorganizovať júnové sústredenie, ktoré malo prebiehať 20. až 27. 6. Urobili sme tak na základe odporúčania RÚVZ v Bardejove.

Hoci nebude júnové sústredenie, rozhodli sme sa urobiť jednodňový výlet, ktorý práve aktívne vymýšľame. Kedy sa bude konať, môžeš rozhodnúť už teraz v ankete na https://kms.sk/ankety/anketa/10/ . Viac informácií už čoskoro :)