Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte,
na stránke sa práve zjavili vzorové riešenia úloh prvého kola. Pri viacerých úlohách sú spomenuté rôznorodé postupy riešenia, preto vám odporúčame prečítať si ich, aj ak ste úlohy vyriešili správne. No a úspešne sa popasujte s druhým kolom.

Druhé kolo na svete

,

Ahojte,
len pred pár dňami sa skončilo prvé kolo a už tu máme zadania druhého, kde si môžete prečítať myšlienkové pochody a príhody lesného delikventa v jeho denníčku. Na riešenie úloh máte čas do pondelka 18. marca. Prajeme vám veľa dobrých nápadov.

Koniec prvého kola už čoskoro

,

Ahojte,

už v pondelok tu máme termín prvého letného kola. Nezabudnite, že ak sa chcete stať majiteľmi nových víťazných tričiek pre 1. až 3. miesto, treba makať naplno od začiatku až do konca. Prajeme veľa šťastia.

Letná časť začína

,

EDIT: Výsledkovky by sa už mali zostavovať správne. Ak máte pocit, že sa vám zle počíta koeficient, ozvite sa nám.

Ahojte,

ani ste sa nenazdali a máme tu prvé letné kolo. So začínajúcou letnou časťou však prichádza aj výrazná zmena pravidiel. Mení sa, ako sa bude počítať koeficient $\kappa$, v ktorom už nebude hrať rolu ročník, úlohy za $5$ bodov nahradia úlohy za $3$ a $6$ bodov a ďalšie iné zmeny. Preto si určite hneď teraz prečítajte pravidlá. A keď si ich už prečítate a sKonštantujete, aké Metódy použijete na riešenie Staroslovienskych úloh, nezabudnite ich odovzdať do termínu kola, ktorý je v pondelok 19. februára 2024. Upozorňujeme, že oproti minulým rokom je tento termín zhruba o dva týždne skôr, nezabudnite naň. Nuž a prajeme úspešné riešenie.

P.S: Stránka zatiaľ zostavuje výsledky poväčšine podľa starých pravidiel, no v blízkej dobe sa to zmení.

Všetky vzorové riešenia tretieho kola už sú zverejnené

,

Ahojte,

na stránke si už viete prečítať kompletné vzorové riešenia tretieho kola. Prajeme pokojné sviatky a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach, na ktoré môžete očakávať pozvánky v priebehu najbližších dní.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Milí riešitelia!

Už o týždeň bude Akadémia Trojstenu. V piatok, 15.12. od 11:00 do 14:40 si môžete prísť vypočuť prednášky od odborníkov z oblastí Matematiky, Fyziky a Informatiky. Akadémia bude na Matfyze v Mlynskej Doline, pre účasť stačí vyplniť formulár pre jednotlivcov. Budeme radi ak akciu spropagujete aj u vás na škole, učitelia môžu prihlásiť skupiny v tomto formulári. Informácie sú dostupné na stránke akademia.trojsten.sk, v prípade otázok kľudne píšte.

Po Akadémii bude tradične nasledovať Klub Trojstenu. Začneme spoločným obedom 15:00-16:00, pôjdeme sa zložiť do telocvične, O 19:00 bude hra na matfyze, a po nej prespávanie v telocvični a voľný program (prineste si spacáky a karimatky). V sobotu budú okolo 9:30 prednášky, po ktorých sa pomaly poberieme domov (napríklad Ex 609 o 13:27) Pre účasť je nutné sa prihlásiť tu.

Tešíme sa na vás v piatok!

Vzorové riešenia tretieho kola

,

UPDATE: Pribudli riešenia úloh 6 a 7.

Ahojte,

na stránke už začínajú pribúdať vzorové riešenia tretieho kola, aktuálne ide o úlohy 2, 4, 6, 7, 8 a 9. Popri ich čítaní si viete predvianočný čas spríjemniť riešením Adventného Náboja a jeho dvoch nových kamarátov, o ktorých si tiež môžete prečítať na tejto stránke nižšie. Prajeme vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a tešíme sa na vás na zimných sústredeniach.

Adventný trojboj Trojstenu a Riešok

,

Milí riešitelia,

vianoce sa nám už pomaly blížia, a aby ste mohli advent prežiť aj so seminármi, vedúci KMS, SuŠi a Riešok si pre vás prichystali darček. Ide o Adventný trojboj Trojstenu a Riešok.

Adventný trojboj sa skladá z troch nezávislých súťaží, do ktorých sa môžete zapojiť a každý adventný deň vyriešiť jednu úlohu:

Všetky súťaže sú otvorené základoškolákom, stredoškolákom aj starším.

Úlohy sú maličké a príjemné ako sladkosti v adventnom kalendári - či nadšenci šifier, milovníci príkladov alebo fanúšikovia logbojov by ich mali zvládnuť vyriešiť všetky. Deň po zverejnení sa objavia aj nápovedy, takže báť sa nemusia ani začiatočníci. Vyskúšajte si rôzne druhy hlavolamov, zapojte sa do všetkých troch súťaží a najúspešnejšieho (základo/stredo-školského) účastníka odmeníme aj špeciálnou cenou!

Vzorové riešenia druhého kola

,

Ahojte,

máme dobojované. Kým nedočkavo čakáte na opravenie vašich riešení, môžete si prečítať už všetky vzorové riešenia druhého kola. Prajeme príjemné čítanie.

Klub po Fyzikálnom Náboji - Už budúci piatok!

,

Ahojte,

po skončení Náboja (3. novembra) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou alebo si spolu zahráme frisbee.

Prihlasovanie tu!
Pozor! Bez vyplnenia prilášky na nemôžeš zúčastniť.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.