LTT 2020

,

Nevieš ešte, čo budeš robiť v lete od 12.8. do 21.8.? Chýbajú ti kamaráti zo seminárov? Chceš zažiť bláznivé dobrodružstvá a naučiť sa niečo nové? Tak potom poď na Letný Tábor Trojstenu. Ako sa zapojiť? Pozri si stránku http://ltt.trojsten.sk/, alebo rovno vyplň nezáväznú prihlášku: https://forms.gle/6MvSkuZekmgdNqWt5

Tešíme sa na Teba

Zadania 2. kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili zadania 2. kola.

Zadania 1. kola Letnej série

,

Ahojte! Máme tu nový rok 2020 a s ním k nám dorazili aj zadania 1. letnej série 41.ročníka KMS. Na stránke s úlohami sú už zverejnené zadania 1.kola. Zistíte v nich, ako to bolo s plavbou Magalhãesa okolo sveta, či prečo vieme každú cibetku aproximovať na funkciu.

Taktiež si môžete stiahnuť pdf leták so zadaniami, pravidlami a prihláškou. V letáku sa viete dozvedieť viac o tom, čo je to KMS a ako fungujú pravidlá. Rovnako sa v ňom viete dozvedieť, akým spôsobom viete odovzdávať úlohy a následne akým spôsobom vám budú úlohy obodované.

Prajeme vám veľa zdaru pri riešení a pevne veríme, že sa vám úlohy budú páčiť.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Máš už plány na tento piatok 13.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide a zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš ostaň aj na Klub!

Vzoráky 3. kola

,

Ahojte, už viete nájsť na stránke čerstvé vzoráky 3. kola, veľa zábavy pri čítaní.

Vzoráky 2. kola

,

Ahojte, zverejnili sme vzoráky 2. kola. Nájdete v nich veľa výživného čítania k úlohám z minulého kola. Pozrite, či ste mali rovnaké riešenia ako vzorové, alebo nájdete nejaké zaujímavé nové riešenie.

Návody k 2. kolu

,

Ahojte,
zverejnili sme návody k 2. kolu. Môžete v nich napríklad zistiť, že úloha 7 má aj iné riešenie ako $a = b = c = 1/1526$, čo aj vedúci zistili nedávno. :D

Zadania 3.kola

,

Ahojte, na stránke sme zverejnili zadania 3. kola.

Vzoráky 1. kola

,

Na stránke sme zverejnili vzorové riešenia 1. kola.

Návody a videonávody k 1. kolu

,

Zverejnili sme návody k 1. kolu. Kým pre vás pripravíme vzorové riešenia, tak si môžete pozrieť, ako zhruba sa dali úlohy riešiť, aké v nich boli dôležité kroky.

Okrem toho na našom YouTube kanáli sa už objavili k trom úlohám videonávody, v ktorých vám vedúci vysvetlia, ako sa daná úloha dala riešiť.