Vzorové riešenia posledného kola

,

Ahojte,
na stránku postupne pribúdajú vzoráky tretieho kola. Prajeme príjemné čítanie.

45. ročník KMS je za vami

,

Ahojte,
včera ste odovzdali posledné riešenia tohto ročníka. Už vám teda nezostáva nič iné, ako tešiť sa na letné sústredenie. My sme zatiaľ zverejnili už všetky vzorové riešenia druhého kola. V piatok sa na vás tešíme na Matematickom Náboji a potom na nasledujúcom Klube Trojstenu.

Klub je späť

,

Ahojte,

po skončení Matematického Náboja (19. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Priebežne aktualizovaný program môžeš sledovať tu. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme frisbee v Sade Janka Kráľa.

Prihlasovanie tu! POZOR! Bez vyplnenia prihlášky sa nemôžeš zúčastniť.

Zoznam prihlásených môžeš nájsť tu.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák, karimatku a prezuvky.

Vzoráky druhého kola

,

Ahojte,
na stránke sa postupne začínajú zjavovať riešenia druhého kola. Prajeme príjemné čítanie a veľa úspechov so všetkými záhadami tretieho kola.

Prichádza do tuhého

,

Ahojte,
ako ste iste pochopili, sú tu zadania posledného letného kola. Využite túto šancu zabojovať o popredné priečky vo vašich kategóriách a taktiež o miesto na spojenom sústredení, ktoré sa uskutoční v termíne 15. až 22. júna 2024 v Kokave nad Rimavicou. Na riešenie záhad tohto kola (vrátane vraždy) máte čas do pondelka 15. apríla.
Prajeme úspešné riešenie.

Letná škola Trojstenu

,

Milí riešitelia, aj toto leto sa bude konať Letná škola Trojstenu nabitá programom a prednáškami! Letná škola je akcia, na ktorej sa naučíš veľa nového, vyskúšaš si nové poznatky v praxi, spoznáš nových ľudí a hlavne sa zabavíš!

Opäť budú tri časti:

  • LŠ programovania (8.7.-19.7.)

  • LŠ matematiky (15.7.-26.7.)

  • LŠ fyziky (22.7.-2.8.).

Viac informácií a prihlášku nájdeš na trojsten.sk/ls.

Tešíme sa na teba!

Vzorové riešenia prvého kola

,

Ahojte,
na stránke sa práve zjavili vzorové riešenia úloh prvého kola. Pri viacerých úlohách sú spomenuté rôznorodé postupy riešenia, preto vám odporúčame prečítať si ich, aj ak ste úlohy vyriešili správne. No a úspešne sa popasujte s druhým kolom.

Druhé kolo na svete

,

Ahojte,
len pred pár dňami sa skončilo prvé kolo a už tu máme zadania druhého, kde si môžete prečítať myšlienkové pochody a príhody lesného delikventa v jeho denníčku. Na riešenie úloh máte čas do pondelka 18. marca. Prajeme vám veľa dobrých nápadov.

Koniec prvého kola už čoskoro

,

Ahojte,

už v pondelok tu máme termín prvého letného kola. Nezabudnite, že ak sa chcete stať majiteľmi nových víťazných tričiek pre 1. až 3. miesto, treba makať naplno od začiatku až do konca. Prajeme veľa šťastia.

Letná časť začína

,

EDIT: Výsledkovky by sa už mali zostavovať správne. Ak máte pocit, že sa vám zle počíta koeficient, ozvite sa nám.

Ahojte,

ani ste sa nenazdali a máme tu prvé letné kolo. So začínajúcou letnou časťou však prichádza aj výrazná zmena pravidiel. Mení sa, ako sa bude počítať koeficient $\kappa$, v ktorom už nebude hrať rolu ročník, úlohy za $5$ bodov nahradia úlohy za $3$ a $6$ bodov a ďalšie iné zmeny. Preto si určite hneď teraz prečítajte pravidlá. A keď si ich už prečítate a sKonštantujete, aké Metódy použijete na riešenie Staroslovienskych úloh, nezabudnite ich odovzdať do termínu kola, ktorý je v pondelok 19. februára 2024. Upozorňujeme, že oproti minulým rokom je tento termín zhruba o dva týždne skôr, nezabudnite naň. Nuž a prajeme úspešné riešenie.

P.S: Stránka zatiaľ zostavuje výsledky poväčšine podľa starých pravidiel, no v blízkej dobe sa to zmení.